Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители:
90+6′

Край на мача!

85′

В следващите минути темпото на игра спадна и не се случва нищо интересно пред двете врати. Пет минути преди края на мача играта е дефанзивна и ако това се запази до самия край, то няма да станем свидетели на гол.

63′

Отново опасно положение в сметката на Славия. Венцислав Керчев качи топката на главата на Владимир Николов, а той не се поколеба да стреля към вратата. Максим Ковальов изби в корнер и така до гол не се стига.

55′

"Белите" започват по-силно втората част. При центриране от корнер съвсем малко лиши Ивайло Марков от това да вкара гол. Той нанесе удар, но топката срещна десния страничен стълб.

Снимка 659610

Източник: startphoto.bg

50′

И Кристиян Стоянов  с жълт картон.

46′

Томбак получава жълт картон.

45′

Второто полувреме започва!

Снимка 659609

45+1′

Край на първата част!

34′

Още една възможност за футболистите на Олександър Бабич. Андрей Йорданов стигна до наказателното поле и нанесе удар към вратата на Вуцов, който успя да избие в корнер.

29′

Този път Пирин с добра ситуация, след като Юго Комано проби отляво и се озова сам срещу Светослав Вуцов и стреля, но изпълнението му бе слабо и Вуцов се справи със ситуацията.

Снимка 659601

21′

Още една възможност за "белите". Мартин Сораков напредна към вратата и нанесе удар от около 20 метра, което беше изключително опасно, но Ковальов отново спаси.

8′

Славия оказва сериозен натиск. Иван Минчев шутира от около 20 метра, но Ковальов улови. 60 секунди по-късно Емил Стоев също отправи удар към вратата, но Ковальов отново успя да предотврати попадение.

Снимка 659599

5′

Бърз отговор от страна на Славия. Владимир Николов шутира силно към вратата, но Максим Ковальов внимаваше и изби топката.

3′

Само за 3 минути игра се стига до изключително опасна ситуация в полза на Пирин. Комано отне топката и стреля, но последва корнер, а след това Светослав Вуцов спаси безпроблемно.

1′

93. Исак Соле 30. Любомир Тодоров

Славия и Пирин ще премерт сили в много важен двубой от 27-ич кръг в efbet Лига . Срещата на стадион "Александър Шаламанов" стартира в 19:30 часа.

Бабич: България е слънчева и гостоприемна страна, искам да се развивам тук

"Пирин се подобрява от мач на мач"

Домакините записаха само един успех в последите 5 срещи и със сигурност не се намират във добър момент. В последния мач футболистите на Златомир Загорчич инкасираха загуба от Левски с 0:2, но през втората част все пак показаха доста аргументи и при друго стечение на събитията можеха да измъкнат нещо повече от "Герена". Именно това представяне дава надежда за успех в днешната среща.

"Орлетата" пък са в добра серия, за което говорят двете победи и трите равенства в последните пет мача. Само преди няколко дни те обърнаха Етър от 0:1 до 2:1 с голове на Ива Тасев и Мартин георгиев.

В класирането Славия заема 11-о място с 29 точки, а Пирин е две места по-надолу с 25 пункта.

Заги предупреди славистите: Лесни мачове няма!

"Готови сме да се справим с всякакви трудности"