90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 755
90′

Главният съдия Валентин Железов свири край на сблъсъка в квартал "Овча купел". Славия опита хаотичен натиск в края, но резултатът остана непроменен. Локомотив спечели с 2:1 и се поздрави с трите точки.

89′

Реферът дава пет минути продължение.

81′

Емил Мартинов е заменен от Ерол Дост.

80′

Владимир Николов е заменен от Мартин Сораков.

79′

Голмайсторът за Славия Тони Тасев е заменен от Роберто Райчев. Заги търси промяна.

78′

Ивайло Иванов получава жълт картон.

72′

Капитанът на гостите Димитър Илиев се разписа за 2:1 от близка дистанция и сложи край на радоста на Славия. Играч на домакините загуби топката в наказателното поле, тя беше насочена към Илиев, който приблизително от точката за изпълнение на дузпа я прати в мрежата.

70′

Гол за Славия! Тумбак центрира отдясно в наказателното поле, където Тасев успя да насочи топката с глава в мрежата на Локо за 1:1.

68′

Евандро стреля, но слабо и не затрудни Вуцов.

59′

И Заги поглежда към скамейката. Емил Стоев е заменен от Кристиян Добрев.

58′

Силни начални минути за Славия, но гол във вратата на Локо не пада.

Снимка 657581

Източник: startphoto.bg

51′

Тони Тасев стреля с глава, но ударът му не затрудни вратаря на гостите.

46′

Треньорът на гостите Александър Томаш заменя Ефе Али с Ивайло Иванов от тактически съображения.

46′

Мартин Райнов е заменен от Мартин Петков от тактически съображения.

45′

Вторите 45 минути стартираха. Да видим какво е измислил Златомир Загорчич в паузата.

45′

В крайна сметка първото полувреме завърши с аванс на гостите от Пловдив. Треньорът Златомир Загорчич влезе в словесна престрелка с част от феновете на централната трибуна.

Заги: С Венци се целувахме и прегръщахме

Няма скандал, казва треньорът на Славия

44′

Реферът даде 5 минути продължение заради спирането на играта.

41′

Евандро се възползва от колективна грешка в отбраната на Славия и откри с шестия си гол през сезона. Вратарят Светослав Вуцов излезе неразчетено извън наказателното поле и се размина с топката, а за бразилеца не беше трудно да се разпише след удар с левия крак.

33′

Късметът бе на страната пловдивчани в тази минута. Силен шут на Иван Минчев срещна напречната греда. В последвалото меле пък съотборникът му Владимир Николов получи тежък удар в главата във въздушен двубой с Тодор Павлов и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ.

30′

Тони Тасев опита да изненада Кристиан Томов с далечен шут от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на гостите.

18′

Локомотив получи право да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Зад топката застана Евандро, който преодоля стената, вратарят Светослав Вуцов я хвана, но я изпусна и тя едва не влезе в мрежата, но все пак излезе в ъглов удар.

9′

Славия се опита да изненада отбраната на Локо, но Тони Тасев не успя да нанесе удар с глава по топката.

8′

Домакините са по-активни в началните минути на срещата, но атаките им се разбиват пред наказателното поле на гостите от Пловдив.

1′

Двубоят на "Александър Шаламанов" стартира. Белите владеят топката.

14 Роберто Райчев 15 Мартин Петков

Славия и Локомотив (Пд) откриват съботната програма в efbet Лига. Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" е с начален час 12:45, а трите точки са от значение за всеки един от гореспоменатите състави.

Отборът на Славия ще продължи да преследва точки с цел да приближи седмото място в класирането, откъдето ще може да потърси участие в Лига на конференциите през бараж срещу четвъртия. От началото на пролетния дял от шампионата "белите" нямат загуба, като в актива на тима на Златомир Загорчич има две победи и две равенства.

Локо (Пд) обяви групата за мача със Славия

В нея не попадна Динко Хоркаш

В предишния кръг "белите" победиха с 2:1 един от традиционните си съперници - Локомотив (София). В герой срещу "железничарите" се превърна десетката Владимир Николов, който се намира в добра форма. По всяка вероятност аут за мача със "смърфовете" е капитанът Галин Иванов, който получи разтежение в "Надежда".

Локомотив (Пловдив) държи петата позиция в подреждането, като в предишния кръг "смърфовете" записаха лек успех с 3:0 над последния Етър под тепетата. Преди това отборът на Александър Томаш загуби в две поредни срещи - от Хебър (Пазарджик) и Крумовград. За момента Локомотив е на точка зад Левски, който държи баражното четвърто място.

Преди дни пловдивският клуб привлече нападателя Мартин Петков, който вече тренира с отбора. Не е напълно сигурно обаче дали юношата на Левски ще дебютира в гостуването в столичния квартал "Овча купел".

Главен съдия на срещата е Валентин Железов, с помощници Мартин Венев и Павлин Михайлов. С ВАР ще се занимават Васимир Ел Хатиб и Георги Тодоров. Делегат на БФС е Христо Ботев, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.

Владимир Николов: Да бъда повикан в националния отбор при мъжете е голямото ми желание