Отборът на Славия продължава с положителното си представяне под ръководството на завърналия се треньор Златомир Загорчич. "Белите" постигнаха важни три точки при домакинството си на Ботев (Враца). Победата с 1:0 бе подсигурена с гол на младия Мартин Георгиев секунди преди сигнала за почивка.

Най-старият столичен клуб имаше още няколко добри положения, но веднъж удар на резервата Мартинов намери гредата, а всичко останало бе спасено от стража Бариос. Гостите останаха с човек по-малко, след като към края на втората част червен картон получи Барбоса.

Снимка 641555

Източник: startphoto.bg

Славия вече е на 13-та позиция със 17 точки, докато с шестата си поредна загуба Ботев (Враца) е предпоследен с 10 пункта.

С оглед последните позитивни резултати за селекцията на Златомир Загорчич, отборът на Славия беше този, който пое контрол над събитията на терена. Първоначално опонентите от Враца бяха пробвани чрез статични положения, които обаче не донесоха необходимия ефект.

Светослав Вуцов можеше да бъде неприятно изненадан в седмата минута, когато Марко Мажуга направи опит за центриране, който не се получи. Както казват обаче - ефектът е в дефекта, след като топката заплашително полетя към мрежата на излезлия малко напред страж на Славия. Той обаче имаше време за реакция и се намеси решително.

Снимка 641550

Играчът във форма за славистите - Тони Тасев, получи пас зад гърба на врачанската отбрана в 15-ата минута. Юношата на Пирин демонстрира скорост, но стигна почти до аутлинията. Оттам опциите му за действие бяха прекалено малко, а прострелното му подаване не намери подходящ адресат.

Младежкият национал Кристиян Стоянов реши да загатне за своя потенциал с индивидуално действие няколко атаки по-късно. №71 обаче шутира високо над горната греда на Бариос от средна дистанция.

Мартин Смоленски реши да тества вниманието на Вуцов в 29-ата минута, а шутът му от над 25 метра попадна точно в обятията на националния вратар.

Снимка 641549

За кратко, уникалната скука на стадион "Александър Шаламанов" беше преустановена две минути преди сигнала за почивка. Домакините от Славия изпълниха корнер, при който преминалият през школата на Барселона бранител - Мартин Георгиев се оказа най-съобразителен и с рамо/гръб запрати коженото кълбо в мрежата на Бариос. Това беше и първи негов гол в професионалния клубен футбол.

Славия можеше да удвои преднината си пет минути след началото на второто полувреме. Тони Тасев се откъсна по крилото, след което отправи чудесно центриране около дузпата. Там върху кълбото връхлетя капитанът Галин Иванов и само прекрасната реакция на вратаря Бариос остави гостите в мача.

Отборът на Ботев (Враца) най-сетне създаде нещо интересно пред вратата на "белите" в 55-ата минута. Тогава капитанът Даниел Генов се нагърби с изпълнението на фаул от добра позиция. Топката полетя опасно към десния ъгъл на Вуцов, но вратарят на домакините с мъка изби в корнер.

Снимка 641547

Славия можеше да реши всичко в срещата с настъпването на 75-ата минута. Тогава резервата Емил Мартинов получи подаване на границата на наказателното поле, но тежкият му шут единствено разтърси горната греда над Бариос.

Проблемите за Ботев (Враца) се задълбочиха, след като в 76-ата минута Диого Барбоса си изкара глуповат червен картон. Халфът цинично задържа Галин Иванов в центъра на терена и явно си помисли, че второто му официално предупреждение ще бъде спестено. Не на такова мнение бяха Железов и бригадата му, които минута по-късно му посочиха преждевременно пътя към съблекалнята.

Славия все по-често се възползваше от разредените пространства в отбраната на Ботев (Враца) и в 87-ата минута Тасев пусна извеждащ пас за Денислав Александров. Резервата остана очи в очи срещу Бариос, но не демонстрира достатъчно хладнокръвие пред гола.

Снимка 641540

В следващия кръг Славия гостува на шампионите от Лудогорец. Ботев (Враца) ще търси положителна промяна при домакинството си на Локомотив (Пд).