Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 689
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Славия - Ботев (Пловдив) 2:2 в мач от efbet Лига

Славия и Ботев (Пловдив) не се победиха в зрелищен мач на стадион "Александър Шаламанов"

Късен гол донесе точката за "канарчетата"

90+3′

Ерол Дост получи два жълти картона за няколко секунди. Първо за нарушението, което извърши и след това за реплика, а Волен Чинков му показа пътя към съблекалнята.

90′

Пет минути добавено време.

87′

ГОООЛ! 2:2!! ГЕОРГИ НИКОЛОВ! Настоятелните "канарчета" не се бяха предали и успяха да изравнят в 87-ата минута. Дилан Мертенс получи извеждащ пас в наказателното поле и подаде успоредно по земя на Георги Николов, а голмайсторът на efbet Лига не се нуждаеше от повече и с техничен шут в десния ъгъл направи резултата 2:2.

84′

Жълт картон за Конте.

84′

Владимир Николов получи жълт картон.

81′

Джеймс Етоо получи жълт картон за репликиране на съдийско решение.

80′
Снимка 655832

Източник: startphoto.bg

79′

Укаки отстъпи мястото си на Мохамед Брахими.

75′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Четвърт час преди края играчите на Ботев сътвориха бърза контраатака. Ивелин Попов получи топката в централната зона и с едно докосване подаде страхотно към Мертенс. Нидерландският футболист навлезе в наказателното поле, финтира защитник на Славия и стреля силно, но топката се отби от напречната греда и тупна на около метър пред голлинията.

71′

Керкез прави двойна смяна. Георги Николов и Дилан Мертенс замениха Янис Карабельов и Мартин Секулич.

67′
Снимка 655842

64′

Жълт картон за Ехидже Укаки.

63′

Емил Мартинов замени Кристиян Стоянов в състава на "белите".

50′

ГОООЛ! 2:1!! Тасев!! Радостта на "канарчетата" беше за кратко, след като в 50-ата минута Тони Тасев отново изведе Славия напред. Той получи топката около зоната на дъгата и нанесе силен шут, който рикошира в гърба на Ерол Дост, заблуди Игонен и кълбото влетя в мрежата на Ботев за втори път.

48′

ГОООЛ! 1:1!! Карабельов! Второто полувреме започна по мечтан начин за Ботев. "Канарчетата" успяха да изравнят само 3 минути след подновяването на играта. Ивелин Попов получи топката на ъгъла на наказателното поле и с ювелирно центриране достави топката на главата на Янис Карабельов, който с удар отблизо наказа бившия си отбор. Естествено - Карабельов показа уважение и не изрази бурно радостта си от попадението.

46′

Без промени в двата състава след почивката.

Снимка 655844

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Владеене на топката: Славия: 37%, Ботев (Пловдив): 63%

Мартин Секулич обстрелва вратата на Славия

30′

ШАНС ЗА БОТЕВ! В 30-ата минута Ботев пропусна отличен шанс да възстанови равенството. Джеймс Етоо центрира отдясно, а трима играчи на "канарчетата" се впуснаха към топката, която беше насочена около границата на малкото наказателно поле. Секулич успя да нанесе удар, но кълбото профуча покрай гредата. Малко след това гостите обстрелваха вратата още веднъж. Подаването този път дойде отляво, а Етоо стреля от въздуха, но над гредата.

24′

В средата на първото полувреме Ивайло Марков фаулира опасно Акере и заслужено получи първия жълт картон.

19′
Снимка 655836

18′

Ботев опитваше да отвърне на удара и в 18-ата минута момчетата на Керкез изпълниха три последователни корнера, но защитата на "белите" успя да се справи.

10′

ГОООЛ! 1:0!! С изпълнението на дузпата се нагърби Тони Тасев и с мощен шут в левия ъгъл откри резултата.

9′

ДУЗПА ЗА СЛАВИЯ! Домакините успяха да укротят първоначалния устрем на "канарчетата" и в 9-ата минута получиха дузпа. "Белите" организираха атака отляво, а Галин Иванов центрира в наказателното поле, където се получи разбъркване, а след изстрел на Тони Тасев - Укаки игра с ръка и Волен Чинков посочи бялата точка.

Снимка 655833

5′

Гостите влязоха по-добре в мача и логично успяха да отправят първия точен удар. В 5-ата минута Балоянис проби отляво и подаде към Укаки, който стреля от границата на наказателното поле, но топката беше в обсега Светльо Вуцов и той спаси.

Снимка 655830

1′

Волен Чинков наду свирката за начало на едно от най-старите съперничества в родния футбол. Да си пожелаем качествен мач и много голове.

11 Кристиан Добрев 93 Георги Николов

Отборите на Славия и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в късния съботен двубой от програмата на efbet Лига. Едно от най-старите съперничества в българския футбол е с начален час 17:45 часа.

"Белите" заемат 11-о място във временното класиране. Тимът на Златомир Загорчич започна пролетта с убедителна победа с 3:0 у дома над Берое, а след това изпусна 10 от ФК ЦСКА 1948, завършвайки 1:1.

Сдружение "ПФК Ботев" отлага приема на нови членове

Паузата е до септември

Ботев е седми с 32 точки, като изостава на пет от Топ 6. "Канарчетата" загубиха първия си мач за годината с 1:2 от Крумовград на Коматево. След това победиха с 2:0 Етър у дома, а през седмицата се наложиха с 2:1 над Спартак (Варна) и се класираха за полуфиналите за Купата на България.

Заги обяви групата на Славия за мача с Ботев (Пловдив), двете нови попълнения са вътре

Ето цялата група

В групата на Славия за мача попаднаха последните две нови попълнение в отбора - Ивайло Марков и Исак Соле. В разширения състав се завърнаха още Ертан Томбак и Крис Добрев. Аут е Денислав Александров, който е наказан за натрупани жълти картони, както и контузения Георги Търтов.

"Канарчетата" отново ще бъдат без Уме Емануел. Нигериецът не е играл през пролетта заради травма.