Берое победи с минималното 1:0 отбора на Септември (София) в последния мач от първия кръг на родния елит.

Победното попадение за гостите отбеляза завърналият се в клуба нападател Сантиаго Годой в 51-вата минута на двубоя.

Двата тима изиграха скучен мач пред почти празните трибуни на стадион "Васил Левски", но въпреки това играчите на Хосе Луис Ачиари бяха по-настоятелни в опитите си да отбележат гол и заслужено се поздравиха с успеха.

В следващия кръг Берое ще бъде домакин на Локомотив (София), а Септември ще гостува на Черно море във Варна.

Септември - Берое 0:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 21:15

Първата по-интересна ситуация в мача се случи в 11-та минута, когато Хуан Карлос Торес се справи с двама играчи на Септември на десния фланг и центрира в наказателното поле, където нисичкият Алберто Техеро успя да нанесе удар с глава, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

В средата на първото полувреме и домакините имаха шанс за попадение. Ивайло Михайлов блесна с отличен пробив, стигна до малкото наказателно поле, но вместо да стреля, понечи да подава, а действията му бяха разгадани от Лучиано Скуадроне.

Снимка 675700

Източник: startphoto.bg

В 32-рата минута на двубоя имаше доста дискусионна ситуация, която завърши с отменен гол за Берое. Старозагорци изпълниха корнер, след който топката беше изчистена, но Гаврилов я върна обратно в полето на Септември, а там Франк Ландри я прати в собствената си врата.

Снимка 675705

Оказа се обаче, че при подаването на Гаврилов, Лучиано Скуадроне се е намирал в положение на засада, а реферът беше привикан от ВАР да прегледа ситуацията и сам да прецени дали Скуадроне е влияел на защитника на столични. Съдията Димитър Димитров погледна положението на повторение и прецени да отмени гола на Берое.

Шест минути след подновяването на играта гостите откриха резултата. Уерик Каетано получи топката на десния фланг и центрира великолепно в наказателното поле, а там Сантиаго Годой надигра във въздуха защитник на Септември и с глава остави Димитър Шейтанов безпомощен. Това беше и първият точен удар в мача, а той се превърна в попадение за старозагорци.

Двадесет минути преди края столичани стигнаха до първия си точен удар в мача. Степонавичус дриблира между няколко играчи на Берое и подаде към Кевин Беманга, който стреля опасно от границата на наказателното поле, ала Артур Мота внимаваше и спаси с прекрасен плонж.

Снимка 675701

Малко по-късно отново Беманга обстрелва вратата на старозагорци, но не успя да намери очертанията на вратата.

До края на мача футболистите на Берое контролираха събитията и не допуснаха повече опасности пред вратата си, а по този начин се поздравиха и с успеха.