Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:

Рик Джонатан е заменен от Кайо Видал.

82′

Бърнард Текпетей отстъпва мястото си на Спас Делев.

81′

Асен Дончев е заменен от Брайън Есало. Евгени Георгиев пък се появява на мястото на Айуб Улам.

74′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Впечатляваща комбинация осъществиха играчите на Лудогорец, която завърши с второ попадение в тяхна полза. Рик Джонатан взаимодейства с Руан Секо, а той с фино докосване подаде на Педро Нареси, за да се разпише за 2:0.

68′

Венцислав Бенгюзов е заменен от Христо Попадийн.

58′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Въпреки импулса в редиците на благоевградчани, съставът на Георги Дерменджиев съумя да поведе от наглед безобидна ситуацията, след като Рик Джонатан проби отляво центрира в наказателното поле, където защитникът на Пирин Николай Бодуров си отбеляза комичен автогол.

51′

Комано! Макар "орлите" да стартираха по-активно второто полувреме, домакините пропиляха страхотно положение в лицето на Юго Комано, когато нападателят бе изведен на стрелкова позиция, ала ударът му попадна в обсега на Серджио Падт.

50′

Владеене на топката: Пирин: 34%, Лудогорец: 66%.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+7′

ПОЛУВРЕМЕ!

45′

7 минути добавено време.

43′

Жълт картон за Иван Тасев.

37′

Шанс за Лудогорец! Видимо е, че в мача на "орлите" им липсва креативност в атака, което принуди завърналият се в състава на разградчани Тодор Неделев да се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар, но топката премина над вратата. Две минути по-късно последва брилянтно подаване от страна на българския национал към Сон, който отправи изстрел, спасен от Максим Ковальов.

25′

Домакините понастоящем не позволяват на съперника им от Разград да застраши вратата на Максим Ковальов. Момчетата на Олександър Бабич разчитат чрез контраатаки да изненадат неприятно селекцията на Георги Дерменджиев.

Снимка 660188

Източник: startphoto.bg

15′

Владеене на топката: Пирин: 55%, Лудогорец: 45%.

7′

Играта е спряна заради хвърлена пиротехника на терена.

1′

83. Христо Попадийн 99. Руан Филипе

Отборите на Пирин и Лудогорец се изправят един срещу друг в късния двубой от неделната програма на efbet Лига.

Лудогорец се наслаждава на аванс в efbet лига от 5 точки пред Черно море и 6 пред ЦСКА, като разградчани са и с мач по-малко. В неделната вечер тимът ще трябва да направи най-дългото си пътуване през сезона до Благоевград в опит да запише 10-а поредна победа в първенството. След паузата за мачове на националните отбори шампионът се намира в чудесна форма и победи два от тимовете в топ 5 - Локомотив в Пловдив с 2:1 и после Левски у дома с 5:1.

Чичо Гошо предупреди: Нямаме право да губим точки

"Пирин не трябва да бъде подценяван"

През октомври нямаше изненада в първия мач между двата тима и Лудогорец спечели с 4:0.

Един от основните футболисти на Лудогорец - Аслак Фон Витри, се размина с тежка травма в дербито срещу Левски (5:1). На негово място влезе Георги Терзиев, който записа гол и асистенция. Предполага се, че Фон Витри няма да играе в предстоящия мач с Пирин, тъй като ще му трябват още няколко дни, за да се възстанови напълно.

За Пирин Иван Тасев ще е на разположение след като изтърпя наказание. До този момент през сезона тимът има еднакъв брой спечелени точки у дома и като гост.

Якуб Пьотровски няма да играе срещу Пирин

Ще изтърпи наказание

В първата среща за календарната 2024 година Пирин загуби от Левски с 1:2, но след това "орлетата" записаха впечатляваща серия от 6 мача без загуба (2 победи и 4 равенства). В тази поредица благоевградският състав показа отлична дисциплина в защита при гостуванията на Арда Кърджали (0:0), Крумовград (2:2) и Славия (0:0). Със сигурност и в неделната вечер ще е необходимо отборът да демонстрира подобно себераздаване срещу шампиона и лидер в класирането.

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев.