Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители: 872

КРАЙ НА МАЧА!

Пирин и Хебър не се победиха след здрава битка в Благоевград

"Гробарите" игра почти цял мач с човек по-малко

90+3′

ШАНС ЗА ПИРИН! Дълбоко в добавеното време Пирин получи златна възможност да вземе пълния актив от точки. Юго Комано беше изведен сам срещу Петър Дебърлиев, но стреля право във вратаря.

90′

Шест минути добавено време

88′

Тисовски и Георги Вълчев получиха жълти картони.

84′

Жълт картон за Евгени Георгиев.

77′

Тисовски влезе на мястото на Красиян Колев.

72′

ГООООООООЛ! 1:1! КАБОВ! Смените на Ел Голеадор дадоха резултат и Хебър възстанови равенството в 72-ра минута. Гостите изпълниха корнер, след който Шейх Диаманка получи топката в наказателното поле, финтира защитник на "орлетата" и центрира към Кабов, който без да се замисля нанесе кинжален шут за 1:1.

64′

ШАНС ЗА ХЕБЪР! Гостите достигнаха до отличен шанс да изравнят резултата в 64-а минута. Полонски сгреши при изнасянето на топката и се получи разбуркване в полето на Пирин. Красиан Колев достигна до възможност за удар и стреля силно, но Ковальов се намеси блестящо и опази мрежата си от попадение.

Снимка 656912

Източник: startphoto.bg

61′

Любо Пенев прави двойна смяна. В игра се появиха Шейх Диаманка и Атанас Кабов, а терена напуснаха Николас Пенев и Марк-Емилио Папазов.

60′

Иван Тасев замени голмайстора Христо Попадийн.

59′

ШАНС ЗА ПИРИН! Попадийн изведе Полонски на левия фланг, а украинецът центрира по земя към Юго Комано. Последва изстрел от нападателя на "орлетата", но Дебърлиев се намеси и спаси.

49′

Жълт картон за Христо Попадийн.

Снимка 656914

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Секунди преди почивката Юго Комано получи пас от Андрей Йорданов в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата.

36′

ГООООООООООЛ! 1:0! ПОПАДИЙН! Десет минути преди почивката надмощието на Пирин беше увенчано с попадение. Полонски получи пас на левия фланг, финтира Збун и центрира остро по земя, а на точката на дузпата дебнеше Христо Попадийн, който с техничен удар опъна мрежата на пазарджиклии.

30′

ЧЕРВЕН КАРТОН! След само 30 минути игра гостите останаха с човек по-малко. Йохан Н'зи стъпи опасно върху крака на Христо Попадийн, а Георги Давидов му показа втори жълт и съответно - червен картон.

18′

Йохан Н'зи получи първия жълт картон в мача.

14′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ПИРИН! В 14-ата минута Данило Полонски разпечата вратата на Хебър, но се оказа, че се е намирал в положение на засада. Украинецът получи дълъг пас от своя сънародник Ковальов и хладнокръвно прати топката покрай Дебърлиев, но радостта му беше за кратко. Повторението ни убеди, че Полонски е бил в нередовна позиция.

10′

Гостите от Хебър владеят топката повече в първите минути, но до момента няма сериозни положения пред вратата на Максим Ковальов.

1′

11 Иван Тасев 23 Сашо Лебанов

Пирин (Благоевград) и Хебър (Пазарджик) се изправят един срещу друг в последния мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" в югозападния град стартира в 17:30 часа.

Това е мач в битката за оцеляване. "Орлетата" заемат 14-ото място с 20 точки, докато Хебър е една позиция по-нагоре с три точки повече.

Ботев (Пловдив) е платил на Хебър и се спасява от съд?

Информацията е, че парите са получени в петък следобед

В края на февруари двата тима се срещнаха в Пазарджик в четвъртфинален сблъсък от Sesame Купа Купа на България, а Хебър спечели с 2:1 с късен гол, за да продължи напред. Сега Пирин ще търси реванш и много важни три точки в борбата за оставане в елита.

"Орлетата" имат шест победи и две равенства срещу "гробарите" в общо осем двубоя.

Пред Олександър Бабич има доста кадрови проблеми. Контузен е плеймейкърът Аймен Суда, а наказани са капитанът Александър Дюлгеров и халфът Венцислав Бенгюзов. В състава обаче след санкция се завръща Христо Попадийн, който ще бъде използван в средата на терена.

Любо Пенев пък няма да може да разчита на контузения Октай Хамдиев и на наказания полузащитник Георги Каракашев, който най-вероятно ще бъде заменен от включилия се силно срещу Левски Йоан Н"зи. В гостуванията си до момента през сезона Хебър запази "суха" мрежа единствено срещу Локомотив София.