Осмият кръг на "А" група стартира с трудна победа на хита Лудогорец с 1:0 във Враца. В петък следобед гостите от Разград измъкнаха трите точки с гол на Иван Стоянов в 92-ата минута. Така "зелените" записаха седми пореден успех и продължават без поражение.

Днес кръгът продължава с още четири срещи. Може би двата най-интересно мача са морското дерби между Черно море и Черноморец, както гостуването на шампиона Литекс на Миньор в Перник. Останалите два спаринга са Монтана - Берое и Видима - Локо (Пд).

"Моряците" прекъснаха серията си от две загуби с равенство срещу Локо (Сф). Затова победата пред собствена публика е задължителна. "Акулите" от своя страна бяха изненадани от Славия и след 2:3 в Бургас са пределно мобилизирани да се върнат на правия път, по който вървят от началото на сезона. Силното им представяне ги държи на 4-о място с 15 точки. Черно море е само с две по-малко.

Шампионът Литекс за малко да стъпи грешно в домакинството си на Ботев (Вр). Гостите поведоха с гол в 10-ата минута на Бранимир Костадинов. Проблемът им пред попадението обаче продължава. Въпреки че създават положения, нямат ефективност. Решителната намеса да бъде пуснат гол от засада обаче спаси положението и след нов гол беше оформено крайното 3:1. Предстои още по-тежко гостуване на Миньор. В Перник отборът играе изключително силно, показа го и срещу Левски, въпреки че падна с 0:1. "Оранжевите" са на трета позиция с 16 точки, а с пет по-малко са миньорци.

Интересна ще бъде и срещата между Видима-Раковски и Локо (Пд). Домакините днес показаха при загубата с 1:4 от ЦСКА, че имат бъдеще. Целите на пловдивчани са челото и битката за трите точки се предстои да бъде ожесточена. Безспорният аутсайдер от началото на първенството Берое ще гони първи успех при визитата си на Монтана. Изглежда е крайно време заралии да излязат от дълбокото и да напомнят за себе си с нещо хубаво.

И четирите двубоя са с начален час 16.00.