Бившият международен съдия и делегат Стефан Орманджиев заяви в предаването "Референдум" по БНТ1, че причината за инцидентите по време на Вечното дерби са по вина на клуба домакин. Според бившият шеф в ЦСКА, домакините са подходили небрежно към подготвянето на сектора за гости, където бяха настанени привържениците на "армейците".
"В сектора за гости, където беше публиката на ЦСКА имаше изоставени части от пейки и други предмети, които можеха да бъдат използвани, за да бъдат хвърляни по органите на реда. Бил съм делегат по европейски мачове. Навсякъде в кошарата за гости има само бетон и метални парапети. Не е нормално да има предмети, които да се откръртят."
"Баждеков показа някаква тоалетна, която е разбита от феновете на ЦСКА. Ами той е направил тоалетна за 5-звезден хотел, а не за футболни фенове, където има много крайни субекти", коментира още Орманджиев.
Ормаджиев: Секторът за гостуваща публика е причината за инцидентите
Източник: БГНЕС/ГЕРГАНА КОСТАДИНОВА
CEPUO3EH
на 02.03.2011 в 11:47:57 #4...В ''кошарата'' не трябва да има ''пейки и седалки'' ,а само гол бетон и стоманени парапети през 3м , за да не се смачкат хората отпред при движение на тълпата ....така е и по света..не сме го измислили ние..
YasoBaso
на 02.03.2011 в 11:31:33 #34. Sin Gigant | 02.03.2011 06:40 Нека обобщим: С.О. казва, че Левски са виновни защото има нормални седалки и пейки в секотора за гости, а ============================= Я пак! Какво има там???
IntoThePride
на 02.03.2011 в 00:22:59 #2Така е, сектора е виновен, не са хората, там витае черна магия, която неможе смъртен да и устоии.
loveca
на 01.03.2011 в 21:57:45 #1Ето заради такива идиоти като този съдия (поредният съдия назначен в ЦСКА, случайно?) стадионите са бойно поле. Малоумнико, другия път кревати и пухени възглавници да им сложат на малоумните пубери и пропаднали наркомани, на които адвокатстваш.