В първия мач след подновяването на първенството Локомотив (Пловдив) и Хебър завършиха 3:3 на "Лаута". Двубоят беше първи мач от изтегления 12-ия кръг на първенството.

Локомотив (Пловдив) - Хебър 3:3 (Развой на срещата по минути)

Мачът на "Лаута" е от 17:00 часа

Първата част беше изключително вълнуваща, а Хебър поведе още в 3-ата минута на мача. Душан Вукович стреля от пряк свободен удар, а топката се отби леко от напречната греда и се озова право в мрежата на Кристиан Томов.

В 15-ата минута Жулиен Лами отговори подобаващо и изравни резултата! Ангел Лясков намери прекрасно по диагонала Жулиен Лами, който успя да отстрани противников играч и с прецизен шут отбеляза за 1:1.

Снимка 682402

Източник: startphoto.bg

В 20-ата минута отмениха гол на домакините. Владимир Медвед се разписа, но той е бил в нередовна позиция и след преразглеждане с ВАР голът е отменен.

Все пак Димитър Илиев осъществи пълния обрат в срещата в 33-ата минута. И отново асистенцията е на Ангел Лясков, който изведе Димитър Илиев на границата на наказателното поле. Капитанът на "смърфовете" овладя и веднага отправи изстрел, който парира Петър Дебърлиев за 2:1.

В 54-ата минута Жулиен Лами отбеляза още веднъж. Димитър Илиев намери с хубав пас Жулиен Лами в наказателното поле, а той не се поколеба и нанесе мощен удар, който се превърна във втори гол за него в срещата, с което покачи резултата на 3:1.

Снимка 682418

В 80-ата минута още един гол на "смърфовете" беше отменен. Мартин Петков отбеляза, но ВАР се намеси и показа, че Петков е в засада и попадението му бе отменено.

Гостите чрез Калоян Кръстев върнаха едно попадение в първата минута на добавеното време! Той получи хубав извеждащ пас от Набил Макни, застана сам срещу Томов и не изпита затруднения да намали до 3:2!

Набил Макни направи това, в което никой не вярваше! Той донесе равенството в последната секунда и зрелището завърши без победител! Георги Търтов изведе Набил Макни на стрелкова позиция и той от близка дистанция без проблем шокира Кристиан Томов, като наниза гол за крайното 3:3.