Молдовският елитен тим Динамо-Ауто /Тираспол/ спечели първия международен футболен турнир "Балчик къп" след убедителна победа с 8:0 над Ботев /Нови пазар/ в последната си среща от надпреварата.

Независимо че в събота предстои да се изиграе последният мач от турнира между Локомотив /Мездра/ и Ботев /Нови пазар/, отборът от Молдова е недостижим на върха със 7 точки след две победи и едно равенство.

Динамо-Ауто откри резултата в мача още в 10-та минута след гол от дузпа на Генадий Орбу. В 19-та минута отново Орбу се разписа за 2:0 след пробив и диагонален удар по тревата от дясно.

В 44-та минута резултатът стана класически, след като защитникът на Ботев Йордан Миленов си отбеляза автогол. В 50-та минута съдията отсъди втора дузпа за молдовците, която Виктор Мурдак превърна в четвърти гол. В 65-та минута с шут от около 20 метра Владимир Драговозов вкара петото попадение в срещата. Резултатът стана 6:0 в 76-та минута, когато Андриан Апостол вкара от 7-8 метра.

Две минути по-късно Алексей Юлариси реализира с изстрел от дистанция за 7:0, а крайното 8:0 фиксира Артьом Литвяков минута по-късно. Преди последната среща Динамо-Ауто има 7 точки и голова разлика 13:1, Черноморец /Балчик/ е с 4 точки от три мача и голова разлика 3:4, Локомотив /Мездра/ е с 3 точки и голова разлика 2:4 от два мача, а последен е тимът на Ботев с 0 точки от 2 мача и 1:10 голова разлика.

Последната среща от турнира е в събота, когато Ботев /Нови пазар/ среща Локомотив /Мездра/. След срещата е награждаването на участниците.