Оттборът на Монтана пропусна сигурна победа над Младежкия национален отбор на България в края на мача, след като водеше с 3:1. На тренировъчния терен на Стадион "Калиакра" Монтана и младежите до 21 години завършиха при резултат 3:3.

По програма срещата трябваше да се играе в курорта "Албена", но се оказа, че заради снеговалежите в района, единствено игрището с изкуствено покритие в Каварна предлага нормални условия за игра.

Резултатът откри Луис Едуардо в 15 минута на мача. Две минути по-късно младежите изравниха с гол на Георги Костадинов, Едуардо увеличи на 2:1 в 19 мин с глава след изпълнение на пряк свободен удар.

Течеше 45 минута, когато Атанас Чепилов преодоля защитата на младежите в зоната на лявото крило и вкара за 3:1. Изходът на срещата се реши през последните 5 минути, когато футболистите на Монтана вече се виждаха победители и водачи в група "Б" на турнира.

Монтанци проспаха две атаки на възпитаниците на Михаил Мадански: в 85 мин Ивелин Василев намали резултата на 2:3, а в 87 Галин Богданов вкара за 3:3 с пета, след корнер.

Състав на Младежки национален отбор: Пламен Илиев, Н.Янков, Галин Ангелов, Емил Грозев, Кристиан Велинов, Венцислав Бенгюзов, Валентин Марчев, Антон Хаджииванов, Георги Костадинов, Антонио Михайлов, Александър Киров (Димитър Грабчев, Тодор Богданов, Ивелин Иванов, Атанас Дреновички, Ивелин Василев, Християн Попов, Мирослав Коев)