Перничани завършиха 1:1 с Локомотив (Пловдив) в контрола, играна на терена в благоевградското село Мурсалево. Възпитаниците на Антон Велков започнаха по-добре мача и в 18-та минута излязоха напред в резултата.

След центриране от фаул Горан Янкович посрещна не добре избита от защитата топка и я прати в мрежата на Ставрев. Малко по-късно Атанас Николов пропусна да удвои. В началото на второто полувреме двамата треньори направиха редица смени, а в 63-та минута Олегов от добра позиция стреля в ръцете на Ставрев.

В 68-та минута "смърфовете" стигнаха до изравняване след попадение на Ангел Йошев. До края на мача двата отбора изпуснаха по едно положение. Непосредствено след двубоя "жълто-черните" отпътуваха за Перник и ще получат двудневна почивка. За 3 февруари е предвидена последна контрола преди заминаването на отбора за лагера в Анталия, като съперник на Миньор ще бъде столичният Локомотив.