Малеш (Микрево) стана носител на купата на аматьорската футболна лига, след като на финала победи Бенковски (Бяла, Русенска област) с 3:1. Двубоят се състоя на неутрален терен на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен пред 700 зрители.

Отборът на Малеш поведе още в 4-ата минута чрез своя голмайстор Божидар Илиев. След това представителите на благоевградска област имаха още две чисти положения, но резултатът 1:0 се запази до края на първото полувреме.

След почивката отборът на Бенковски хвърли много усилия, за да обърне мача и както се казва, да вземе играта в свои ръце, но това не му се отдаде и в 74-ата минута влезлият като резерва Щерьо Димитров, покачи на 2:0.

В 88-ата минута отборът на Бенковски успя да намали резултата на 1:2 чрез Пламен Петров. Отново Щерьо Димитров вкара трети гол и донесе победата на своя отбор, а с това и купата на аматьорската футболна лига.

Президентът на БФС Борислав Михайлов връчи купата и златните медали на отбора на Малеш, а сребърните медали на отбора на Бенковски връчи Румен Вълков, председател на Българската аматьорска лига.

По време на полувремето на ансамбълът на 11-о основно училище изпълни български народни танци, а мажоретният състав при същото училище зарадва зрителите с ефектни изпълнения.