Лудогорец продължава да играе невероятно и завърши първия полусезон по начина, по който го и започна - с убедителна игра. Лидерът в "А" група буквално разпиля последния в елита Светкавица с 5:1 и продължава да мечтае за триумф и за Купата на България.

Тимът на Ивайло Петев буквално се подигра на "мълниите" и с много красив футбол и попадения наказа тотално гостите. Така разградчани вече чакат своя жребий за 1/4 финалите. Той ще се тегли в понеделник.

Още от началните минути Лудогорец се хвърли в бесни атаки и още в 5-ата минута Станислав Генчев имаше шанс за гол. Той се измъкна сам срещу вратаря, но пропусна.

В 15-ата минута обаче прошка нямаше. При едно центриране в наказателното поле, защитниците на Светкавица не се ориентираха добре и топката попадна в краката на Станислав Генчев, който без проблеми откри резултата - 1:0.

Домакините продължиха да играят добре и стигнаха до още много голови ситуации. В 23-ата минута се получи нова страхотна атака за Лудогорец, при която Марселиньо се озова в добра стрелкова позиция, но реши да подава и не успя да реализира.

В 38-ата минута Мирослав Иванов имаше претенции и за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В последната минута на първата част Лудогорец на практика реши мача. Бразилецът Марселиньо бе изведен в наказателното поле, финтира добре защитник и вкара за 2:0.

През втората част домакините продължиха да се забавляват. В 61-ата минута реднината на Лудогорец стана "класическа". Кишада направи страхотен пробив отдясно, след което пусна топката към точката на дузпата и оттам Емил Гъргоров вкара без проблеми за 3:0.

В 68-ата минута Кабаселе получи хубав пас и вкара за 4:0. Само 4 минути по-късно Димо Бакалов бе изведен сам срещу вратаря, пропусна, но отбитата топка бе реализирана от Иван Стоянов.

В 75-ата минута Светкавица все пак вкара един гол, с което направи загубата си по-по малка. Красимиров вкара с прекрасен удар от фаул от около 23-24 метра - 5:1.

Така с убедителния успех Лудогорец продължава да се бори и да бъде фаворит и за двата трофея у нас.