Лудогорец е шампион на България за 13-ти пореден път! Титлата за разградчани беше узаконена след успех над ЦСКА с 3:1 на "Хювефарма Арена" в мач от 32-рия кръг на efbet Лига.

Двубоят беше изпъстрен със спорни ситуации, нерви и красиви голове, но в крайна сметка трите точки останаха в Разград.

Снимка 664601

Източник: startphoto.bg

Головете за домакините отбелязаха Квадво Дуа (2', 58' - дузпа) и Антон Недялков (48'). За ЦСКА точен беше Фернандо Каранга в 34-та минута, но бразилецът не довърши мача, след като заедно с Текпетей получиха директни червени картони в 61-та минута след меле между играчите на двата отбора.

С успеха разградчани събраха 79 точки и вече са недостижими на върха, а ЦСКА остава с 66 на второ място. "Червените" обаче могат да бъдат изместени от там утре, когато Черно море гостува на Левски. "Моряците" имат 65 пункта.

Лудогорец - ЦСКА 3:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 19:30 часа

Още във втората минута на мача домакините откриха резултата. Бърнард Текпетей получи топката на дясното крило, напредна с нея и подаде към Квадво Дуа в наказателното поле. Нападателят на Лудогорец си спря топката с гръб към вратата, обърна се и с левачката опъна мрежата на Бусато за 1:0.

В десетата минута домакините отново пробиха през десния фланг. Топката беше центрирана към Текпетей в наказателното поле, който стреля опасно, но кълбото премина на сантиметри от дясната греда.

13-та минута на мача можеше да се окаже фатална за "армейците", след като Лудогорец осъществи ново нападение през зоната на Брадли Де Нойер. Текпетей намери отлично Якуб Пьотровски на точката на дузпата, а изстрелът на поляка премина много близо до сглобката на вратата.

Снимка 664594

Четвърт час след началото на мача "червените" създадоха първото си по-интересно положение пред вратата на Лудогорец. Матиас Фаетон получи топката на левия фланг, финтира Сон и стреля точно, но Падт се намеси отлично и изби в корнер.

В 25-а минута Сон разсече отбраната на "армейците" с пас към Квадво Дуа. Швейцарецът излезе сам срещу Бусато, но беше под малък ъгъл. Все пак копна топката над вратаря на ЦСКА, но тя премина покрай гредата.

Снимка 664589

В 32-рата минута Волен Чинков искаше много да се хареса на именика Кирил Домусчиев и показа абсолютно пресилен червен картон на Браян Кордоба за съприкосновение с Рик Джонатан. Все пак Кабаков посъветва Чинков да преразгледа решението си и картонът беше заменен с жълт.

Снимка 664598

10 минути преди почивката Амос Юга даде ювелирен извеждащ пас към Фернандо Каранга. Серджио Падт излезе неразчетено и бразилецът технично го прехвърли за 1:1!

Малко преди края на първото полувреме Тибо Вион върна топката към Бусато, а стражът на "червените" не я спря добре и беше изпреварен от Квадво Дуа, който след това се свлече на тревата, търсейки дузпа. И Волен Чинков, и Кабаков във ВАР стаята останаха безмълвни. Малко след това Рик Джонатан стреля опасно, но над гредата.

Второто полувреме започна така, както започна и първото - с гол за Лудогорец. Диниш Алмейда подхвана атаката за разградчани и намери Рик Джонатан в наказателното поле. Бразилецът подаде с пета към Антон Недялков, който с фантастичен удар от малък ъгъл не остави никакви шансове на Густаво Бусато.

В 55-а минута Сон и Текпетей отново пробиха през зоната на Де Нойер и се стигна до опасно центриране в наказателното поле, където Дуа игра с пета, но Бусато се намеси отлично и опази мрежата си.

В 55-а минута Каранга игра с ръка в наказателното си поле и първоначално Чинков подмина ситуацията, но Георги Кабаков го привика на ВАР и решението беше променено - дузпа за Лудогорец. С изпълнението се нагърби Квадво Дуа и не сгреши - 3:1.

Снимка 664602

След отбелязването на гола последва здраво меле в наказателното поле на Лудогорец. Всичко започна от разпра между Амос Юга и Квадво Дуа, а след това се включиха и други играчи. Каранга удари в лицето Сон и получи директен червен картон, а такъв получи и Бърнанрд Текепетей. Дуа и Юга се разминаха с жълти.

ЦСКА можеше да намали изоставането си в 65-а минута, когато Амос Юга стреля опасно от дистанция, Падт не мръдна, но топката премина малко над напречната греда.

Десет минути преди края Фаетон имаше добра възможност да се разпише за "армейците", но Падт излезе предвидливо и блокира опита му за удар във вратата, а това беше и последната по-интересна ситуация в двубоя.