Шампионът Лудогорец продължава със силното представянае в Първа лига от началото на сезона. "Орлите" постигнаха девета победа от десет мача от началото на сезона, след като надделяха трудно над Локомотив (Пловдив) на "Хювефарма Арена" с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Рик Джонатан в 84-ата минута.

През първото полувреме Лудогорец беше доста по-активния тим, създаде няколко ситуации, но така и не успя да стигне до попадение. Най-чистите положения пък бяха пропуснати от Квадво Дуа, капитана Якуб Пьотровски и Дерой Дуате.

След почивката Лудогорец се активизира и в 65-ата минута беше много близо до откриването на резултата. Рик Джонатан центрира от свободен удар отдясно на наказателното поле, а на далечната греда Диниш Алмейда беше изпуснат от Хуан Переа и нанесе силен удар с глава, но Мартин Луков направи чудесно спасяване, улавяйки топката точно на самата голлиния.

В 76-ата минута "орлите" удариха и греда. Ивайло Чочев получи в половината на Локомотив Пловдив и след това комбинира със Сон, а той продължи още по-надясно за Кайо Видал. Последва центриране на бразилеца в наказателното поле, където Чочев зае по-добра позиция от Оливер Камдем и стреля с глава, но топката разтресе напречната греда на Луков.

Лудогорец, обаче, успя да стигне до попадение в 84-ата минута. Диниш Алмейда намери Рик Джонатан на левия фланг, който пък премина покрай Оливер Камдем. След това бразилското крило влезе навътре, напредна и стреля плътно с десния крак по тревата от дистанция и намери долния десен ъгъл на вратата на Мартин Луков, който можеше да се справи и по-добре в ситуацията - 1:0.

Снимка 685619

Източник: startphoto.bg

В петата минута от добавеното време шампионите можеха да вкарат и второ попадение. Голмайсторът Рик Джонатан тръгна на индивидуален рейд в половината на Локомотив Пловдив, премина през двама футболисти на гостите, стигна до границата на наказателното поле и опита изстрел с външната страна на десния си крак, като се получи рикошет в Калоян Костов и след това топката се отби от лявата греда на Луков и излезе в корнер. Това беше и последната ситуация в срещата и Лудогорец записа важна победа в битката за титлата.

След тази победа разградчани вече имат 28 точки в и са еднолични лидери в класирането с три повече от състава на Левски и дс мач по-малко. Локомотив Пловдив пък допусна трета поредна загуба и остава на 10-а позиция с 12 точки.