Във втората среща от втория кръг в група „В" на турнира „Албена къп" елитният Локомотив (Мз) спечели с 2:0 срещу юношеския национален отбор до 19 г.

За разлика от първия си мач срещу Черно море младите възпитаници на Атанас Маринов излязоха много мобилизирани и определено показаха по-добра игра от първата си среща в Албена. Все пак по-опитният тим от Мездра наложи превъзходство и още във 2-ата мин. новопривлеченият Мареко излезе сам срещу вратаря Ташев, но не успя да го преодолее.

Все пак закономерно в 18-ата мин. отново Мареко свали с глава топката на Лоренцо, който с плътен удар от въздуха откри резултата.

Юношеските национали се опитаха да изравнят резултата, но силите им стигнаха само до разиграване на топката пред наказателното поле на противника.

В 43-ата мин. отново Мареко остана сам срещу вратаря, но ударът му излезе в аут.

През второто полувреме и двамата треньори направиха множество смени и качеството на играта рязко спадна, за което допринесе и студеното и ветровито време в Албена.

Юношите бяха най-близо до изравняване в 71-ата мин, когато Петър Иванов стреля опасно, но ударът му мина над вратата

В последната минута бившият национал Предраг Пажин направи отлично двойно подаване със Саша Симонович,напредна сам от центъра на терена и отбеляза втория гол за състава си, като по този начин оформи крайния резултат 2:0.

Локомотив (Мз) - Юн. Нац. Отбор до 19 г 2:0

1:0 Лоренцо (18)

2:0 Пажин (90)

Локомотив (Мз): Георгиев, Христозов, Пажин, Симоеш (55-Филипов), Трифонов (65-Велков), Симонович,Ст. Илиев (60-Лотаф), Лоренцо (55-Цветкович), Мареко, Фонсека (55-Ничаев), Каранейчев (46-Кр. Георгиев)

Юн нац. отбор до 19 г.: Ташев, Ж. Атанасов, Донев (46-Аджов), Пенчев (58-Шмедин), М. Иванов (46-Грозев), Кръстев (82-Пасков), Здравков, В.Георгиев, Манолов (77-Ив Петров(, Вълчанов (64-Т. Костадинов), П. Иванов

Жълти картони: Аджов, Грозев (Юн)

Съдия: Ив. Попов (Помощници: Даил, Коев)