Локомотив (София) се наложи с 2:1 над Локомотив (Пд) в контролен мач, състоял се на стадиона в Сандански, в проверка която бе втора за столичани в подготовката и дебютна за тима от „Лаута“. Треньорите на двата отбора използваха по над 20 футболисти, което се отрази негативно на качеството на играта.

През първата част „смърфовете“ се представиха предимно с футболисти дошли на проби и логично столичани владееха инициативата. „Черно-бялото“ нападение оформиха пристигналите на проби Малик Чокунте и Шарл Менди, а на вратата се изяви германе цът Калтенхаузер.

След почивката в редиците на пловдивчани се появиха повечето титулярни играчи от есента, затова столичното Локо не можа да удържи аванса си от 37-ата минута. Тогава Кристиан Добрев засече кълбото в десния ъгъл на Калтенхаузер след центрираране на Манолев в наказателното поле. Преди това столичани подскаха, че имат желание за гол с два изстрела в гредите. В 20-ата минута бившето „канарче“ Илиян Гаров прати топката с глава в левия стълб. Малко по-късно друг пловдивчанин – Марчо Дафчев, шутира в напречната греда. „Смърфовете“ упражниха натиск около 60-ата минута, но до чисти голови положения не успяха да стигнат.

Едва в 89-ата минута Йорданов изравни след диагонален шут и грешка на вратаря Михайлов, пропуснал лековато топката през ръцете си. „Червено-черните“ обаче успяха да изковат победата в самия край на двубоя, когато Манчев реализира отблизо. Веднага след гола нервите на Харизанов и Вальо Георгиев не издържаха и трябваше да се приберат към съблекалните с червени картони, показани им съвсем заслужено от „местния“ рефера Ивайло Стоянов.