90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители:
90′

Отборът на Локомотив спечели срещата срещу Септември от 25-ия кръг на efbet Лига в Пловдив и се утвърди в топ 6 в класирането. Столичани пък останаха в опасната зона.

89′

Септември запази интригата, след като почти сигурен гол на Локо беше отразен.

81′

Септември се върна в мача след попадение на Валентин Йосков, което беше прегледано с ВАР. До гола се стигна след грешка в защитата на домакините. Вратарят Динко Хоркаш излезе на границата на наказателното поле, а Тодор Павлов не се разбра със своя колега. Двамата се сблъскаха и позволиха на Валентин Йосков да вкара топката в опразнената врата.

75′

Попадение на Атанас Кабов за Септември е отменено след намесата на ВАР.

73′

Мартин Петков отстъпва мястото си на Йосков.

70′

Томаш прибегна към смените.

64′

Невероятен пропуск за гостите. Хоркаш сбърка с намесата си при висока топка, тя попадна у Чешмеджиев, който от близка дистанция не успя да намери опразнената врата.

58′

Пловдивчани на практика решиха мача след светкавична атака, преминала през Димитър Илиев. Той получи топката от Джовани, направи двойно подаване с него и последният останал очи в очи с вратаря Шейтанов, насочи удара си в долния ляв ъгъл на вратата.

53′

Хубав фалцов удар на Джовани, насочен към далечния ъгъл на вратата, беше париран в корнер от Димитър Шейтанов. Вратарят се намеси с една ръка и предотврати опасността.

46′

Александров е отстъпил мястото си на Якубяк.

45′

Стартира второто полувреме. Треньорът на гостите е извършил една промяна в състава си, докато домакините продължават с познатите изпълнители.

31′

Симеон Александров е наказан за нарушение срещу Матеус Силва.

13′

Мартин Ачков от Септември е санкциониран, след като извърши тактическо нарушение.

45′
Снимка 613556

Източник: startphoto.bg

Локомотив се оттегля на почивката с гол преднина. Интригата остава за второто полувреме.

43′

Усилията на домакините се възнаградиха в края на полувремето. Матеус да Силва беше изведен в наказателното поле и с удар без подготовка направи Шейтанов безпомощен.

38′

Септември организира добра атака= Мартин Петков пусна подаване зад гърба на защитата на Локо към Мартин Ачков. Той центрира успоредно на голлинията и Влатко Стояновски подложи крак, но Хоркаш улови с ръце.

20′

Голям шанс пред Локомотив. Димитър Илиев от фланга насочи топката в наказателното поле, последва изстрел на Петър Витанов, но Шейтанов спаси. При добавката играч на Локо нацели гредата, но беше отсъдена засада.

Снимка 613555

14′

Локомотив получава право да изпълни фаул пред наказателното поле на Септември. Джовани центрира, но нищо интересно не се получи.

6′

Матеус Да Силва стреля силно с левия крак, но топката излезе извън терена.

3′

Първа опасност в мача, която се откри пред отбора на Локомотив, но стражът на Септември Димитър Шейтанов спаси.

1′

Срещата на "Лаута" започна. Септември първи играе с топката. Да си пожелаем зрелищен мач.

6 Христо Янков Иванов 25 Себастиан Якубяк

Локомотив (Пловдив) и Септември ще изиграят днес първия мач от 25-ия кръг в efbet Лига. Сблъсъкът на "Лаута" е от 19:30 часа и ще бъде ръководен от рефера Георги Гинчев.

"Смърфовете" влизат в срещата в серия от три поредни шампионатни равенства и ще опитат да се върнат на победния път. Момчетата на Александър Томаш за последно победиха Локо (София), след което завършиха наравно с ЦСКА, Берое и Ботев (Пловдив). Локомотив (Пд) е на две точки от седмото място, така че евентуална победа днес ще донесе повече спокойствие на "Лаута".

Септември пък загуби от Черно море с 0:3 преди паузата за националните отбори, като преди това столичани спечелиха срещу Ботев (Пд) и Берое. Тимът на Светослав Петров се намира на 12-а позиция в класирането и трябва да гони задължителен успех днес, за да съхрани шансове за групата с местата между седмо и десето и да избегне битката за оцеляване в елита.