Отборът на Литекс се добра до успех с минималното 1:0 над Лудогорец, в едно от дербитата при дублиращите отбори в родния шампионат.

Успехът на ловчанлии можеше да е и още по-категоричен, но пропуските на нападателите на състава лишиха "оранжевите" от по-впечатляващ успех.

Единственото попадение в мача бе дело на нападателя Георги Минчев. Голмайсторът на групата се разписа в 19-ата минута от дузпа за спъване на Александър Георгиев. За минималната загуба на разградчани основна заслуга има стражът Аргилашки, който спаси още 6 опасни положения за гол. Галин Минков на два пъти, Минчев, Неделчев и Гълъбов обаче не можаха да го преодолеят.

На вратата на ловчанлии също на висота се представи и Александър Конов. Литекс бе ощетен от реферите, които не признаха чист гол при една ситуация, когато топката премина голлинията преди да бъде изчистена от вратаря.

С победата момчетата на наставника Евгени Колев утвърдиха лидерската си позиция в класирането. Те имат в актива си 57 точки и водят с шест пред втория Лудогорец. Трето и четвърто място в подреждането делят Берое и Ботев с по 40 точки.