Левски отново се върна на победния път, надигравайки ФК ЦСКА 1948 с 4:2 в Бистрица. Двубоят беше изключително атрактивен и предложи множество положения и голове.

ФК ЦСКА 1948 - Левски 2:4 (Развой на срещата по минути)

Ето подробности

Двубоят започна изключително интересно, след като в 6-ата минута на двубоя Евгений Сердюк беше изведен сам срещу Матей Маркович. Футболистът на ФК ЦСКА 1948 отправи удар по земя и преодоля стража на Левски, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 12-ата минута се откри добра възможност на Левски в 12-ата минута. Евертон Бала центрира, а Цунами стреля с глава, но неточно.

В 16-ата минута Мустафа Сангаре нанесе първия удар в мача. Евертон Бала центрира от пряк свободен удар, а Сангаре се извиси над всички и този път не остави никакъв шанс на Петър Маринов, откривайки резултата в двубоя с глава за 0:1.

Снимка 682543

Източник: startphoto.bg

В 22-ата минута Радослав Кирилов проби отлично и пусна пас към Парвиз Умарбаев, който отправи шут от движение, но твърде неточен.

В 26-ата минута Сангаре отново се разписа. Асими Фадига успя да отнеме топката в средата на терена, а след това намери Алдаир. Той пък напредна и центрира в наказателното поле на "червените" от Бистрица, където Сангаре отново с глава преодоля стража на ФК ЦСКА 1948 за 0:2.

В 39-ата минута Радослав Кирилов отбеляза за домакините. Кирилов нахлу в наказателното поле на "сините", преодолявайки двама играчи на Левски. Той реши да отправи изстрел и прати топката право в целта, с което върна и интригата в срещата, правейки резултата 1:2.

Снимка 682538

В 58-ата минута обаче "сините" отново попариха домакините. Евертон Бала направи пробив отляво и успя да намери Алекс Колев, който пък се измъкна от персоналния си пазач и прати кълбото в мрежата на ФК ЦСКА 1948 за 1:3.

В 67-ата минута Радослав Кирилов преодоля Матей Маркович, но попадението му не бе зачетено, тъй като той бе в засада.

Снимка 682542

В 77-ата минута Марин Петков сложи край интригата в мача, правейки резултата 1:4. Той напредна в половината на домакините и отбеляза феноменален гол от над 25 метра, който остави Петър Маринов абсолютно безпомощен.

Футболистът на ФК ЦСКА 1948 Марио Илиевски върна едното попадение и намали до 2:4 едва няколко секунди след началото на добавеното време, след като Стив Фуртадо намери Илиевски, който засече топката, която влезе в мрежата.