Крумовград поднесе първата голяма изненада след рестарта на българското футболно първенство. Селекцията на Станислав Генчев надигра с 2:1 имащият високи амбиции тим на Ботев (Пд). Макар и гости "канарите" се чувстваха като домакини, тъй като сблъсъкът се проведе на тренировъчната им база "Никола Щерев-Старика" в Коматево.

Снимка 653754

Източник: startphoto.bg

Мачът премина през множество интересни моменти. В самото начало Алекс Колев даде аванс на "сините" след фантастично попадение. До паузата паритетът беше възстановен след гол от дузпа на новото попълнение на Ботев - Георги Николов. След почивката "жълто-черните" вдигнаха оборотите, ала "крилата" им бяха подрязани от главния съдия Кабаков. Пловдивчанинът правилно отмени два техни гола поради засади. И там някъде Крумовград дочака своя шанс. Дълбоко в добавеното време Дилан Мертенс игра с ръка в собственото си наказателно поле. Белгиецът беше изгонен, а Колев се превърна в тотален герой с победното си попадение от дузпа.

Снимка 653770

По този начин Крумовград е девети във временното подреждане с 27 точки, а Ботев е точно над новаците с два пункта повече.

Макар и да "домакинстваше" на футболния комплекс в Коматево, Крумовград далеч не усещаше подкрепа от трибуните. Те бяха изпълнени с екзалтирани фенове на Ботев (Пд), но това не притесни по никакъв начин селекцията на Станислав Генчев. Нещо повече, "сините" можеха да открият резултата още във втората минута. Балоянис беше преодолян от пас към Велев, който отправи прострелно подаване, успоредно на голлинията. Кълбото стигна необезпокоявано до далечната греда, а там Чико Цветанов беше на стотни от гола, ако Джеймс Етоо не бе блеснал с великолепна намеса, запазила двете нули на светлинното табло.

Крумовград - Ботев (Пд) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Драма на Коматево

От лагера на Ботев (Пд) така и не коригираха слабия си старт, заради което и логично бяха наказани в петата минута. Крумовград заслужено поведе с 1:0 чрез Алекс Колев. Българският нападател се възползва от грешка на Перера в центъра и тръгна да се надиграва с Конте и Чернев. Националът, който е горещо искан и от Левски, напредна с топка в крака, след което отправи фантастичен изстрел от средна дистанция. Той се превърна в невъзможен за спасяване от Игонен и след контакт с лявата греда намери мрежата на "канарите".

"Жълто-черните" реагираха като ужилени и още в следващата атака можеха да възстановят паритета. Изстрел на Джеймс Етоо беше избит с мъка от Янко Георгиев, а при добавката Ники Минков не успя да добута кълбото зад голлинията, разочаровайки само с изстрел в страничния стълб.

Георги Николов беше натоварен с отговорната задача да води атаката на Ботев, а първа възможност за гол пред младия врачанин се откри в 10-ата минута. Балоянис центрира отлично от фланга, но удара с глава на №93 беше отразен с вещина от Георгиев.

Снимка 653769

След интензивното начало, двубоят на Коматево навлезе в наглед по-спокойно русло. Само така обаче си мислеха доволните от резултата домакини. Ивелин Попов демонстрира част от футболната си магия в 23-ата минута, след като пусна страхотен извеждащ пас за Георги Николов. Нападателят се вклини между двамата централни защитници на Крумовград и се наложи да бъде фаулиран от стража Янко Георгиев. Съдията Кабаков видя добре ситуацията и без колебание отсъди дузпа. Потърпевшият се зае с отговорната задача и вкара първото си попадение с екипа на "жълто-черните" в официална среща.

Динамични 60 секунди имаше на "Никола Щерев-Старика" с настъпването на 37-ата. Първоначално от Крумовград поискаха дузпа в своя полза заради игра на Конте, която не бе призната от съдията Кабаков. Последва бърза контра за Ботев, при която Георги Николов получи шанс да шутира с левия крак, но този път не намери целта.

Ботев (Пд) контролираше развоя на събитията след паузата. Възпитаниците на Душан Керкез обаче трябваше да чакат до 60-ата минута, за да сътворят нещо по-опасно пред вратата на крумовградчани. Тогава отлична реакция демонстрира опитният Янко Георгиев, който изпревари и парира остро подаване към Георги Николов.

Снимка 653765

Ботев (Пд) за секунда повярва, че пълният обрат е постигнат, след като Джеймс Етоо отбеляза в 66-ата минута. Всичко започна с появата на новото попълнение Ехидже Укаки. Нигериецът отправи чудесно центриране за своя съотборник, който само чукна кълбото покрай Георгиев за 1:2. Ръката на Георги Кабаков беше високо вдигната, което означаваше и засада. Тя бе потвърдена и с ВАР.

На "канарите" им дойде малко в повече, след като в 76-ата минута втори техен гол беше отменен поради засада. Този път "вината" беше на асистента Самуел Акере. Африканецът бе с малко зад последния в отбраната на Крумовград, а последвалият чудесен гол с глава на Мартин Секулич така и не намери място в официалната статистика.

И докато Ботев някак си търсеше крайната победа, Крумовград дочака своя голям миг за втората част в 86-ата минута. След центриране от корнер пред вратата на Игонен се образува страхотно меле. Някак си в него изстрел успя да отправи Юсеин, но пред голлинията беше застанал Ивелин Попов. С глава капитанът спаси своя тим от инкасирането на сигурен гол.

Снимка 653758

Екшънът в Пловдив тепърва предстоеше. В 90-ата минута Крумовград получи възможността да стреля от фаул. Пехливанов завъртя перфектно топката над стената и предизвика отличното спасяване на Игонен. Отбитата топка стигна до Алекс Колев, който пробва голова добавка с глава. Той обаче бе блокиран от ръката на Дилан Мертенс, което значеше само едно - дузпа за домакините и директен червен картон за белгиеца. Това определено не се хареса на "жълто-черните" фенове, а символ на недоволството им дори бе едно хвърлено кенче бира на терена.

Снимка 653752

С изключително важната задача, да донесе победата на своя тим дълбоко в добавеното време, естествено се нагърби Алекс Колев. Нападателят спечели индивидуалното надиграване с Янко Георгиев и така дари "сините" с изненадващия успех в събота по обед.

В следващия кръг Ботев (Пд) има наглед лесно домакинство на последния Етър. Крумовград ще се сражава с Локомотив (София).