Ботев записа четвърта победа в предсезонната си подготовка. Канарчетата победиха Хебър (Пазарджик) с 2:0, а головете отбелязаха Площаков и Хаджифейзула.

Двубоят започна по най-добрия начин за футболистите на Марин Бакалов и още в 5-ата минута Площаков откри резултата с поредния си гол за Ботев, като головия пас направи Димитър Байрев. След този гол, жълточерните имаха още няколко положения, но до ново попадение не се стигна.

След почивката Ботев натисна своя съперник. В 47-ата минута Св. Асенов се измъкна зад защитата на Хебър, но стреля слабо. Само 9 минути по-късно Площаков изведе Асенов зад защитата на Хебър, който бе повален, но топката попадна в Ил. Христов, който сам срещу вратаря не уцели рамката на вратата.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Асенов намери Ридван Хаджифейзула, който с плътен шут отбеляза втория гол за Ботев. След този гол „канарчетата" направиха няколко смени, но до края на мача не се стигна до нов гол.