Турнир: efbet Лига Стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик Зрители: 1839

Хебър - Локомотив (София) 0:1 в мач от efbet Лига

Локо (Сф) задълбочи кризата в Хебър след сладка победа в Пазарджик

Карлос Франса отбеляза победния гол в мача още в 5-ата минута

90′

4 минути добавено време.

88′

Авторът на единствения гол в мача до този момент Карлос Франса отстъпи мястото си на Димитър Митков.

Снимка 653710

Източник: startphoto.bg

81′

Смяна за Локомотив. Диого Тешейра замени Валентин Николов.

75′

Иван Дишков замени Олексий Збун.

75′

Любо Пенев прави двойна смяна, в опит да промени развитието на срещата. Първият, който напусна терена е неговият син - Николас Пенев. На негово място в игра се появи Йохан Н'зи.

Снимка 653701

71′

ШАНС ЗА ХЕБЪР! Въпреки, че останаха с човек по-малко на терена, домакините достигнаха до ново добро положение около 20 минути преди края. Роберт Мазан центрира великолепно от левия фланг и достави топката на главата на Каракашев, който нанесе удар от малкото наказателно поле, но кълбото премина на сантиметри от целта. Малко след това и Георги Вълчев стреля с глава, но отново покрай вратата.

69′

Лазар Марин влезе грубо в краката на Франса и получи жълт картон.

Снимка 653696

58′

Марк-Емилио Папазов е заменен от Атанас Кабов.

Снимка 653702

53′

Потърпевшият Николов отправи страхотен удар от последвалия пряк свободен удар, но Дебърлиев спаси с атрактивен плонж.

52′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ХЕБЪР! АРХАН ИСУФ Е ИЗГОНЕН! В 52-рата минута проблемите за Хебър се задълбочиха. Александър Любенов изпрати дълъг пас към Валентин Николов, който излизаше сам срещу Дебърлиев, но беше задържан от Архан Исуф и за Станимир Тренчев не оставаше нищо друго, освен да изпрати защитника преждеверемнно под душовете в съблеканята.

46′

Принудителна смяна за гостите. Един от най-добрите за Локомотив през първото полувреме - Симеон Мечев, отстъпи мястото си на Стив Траоре.

Снимка 653699

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

33′

ВЪЛЧЕВ! Отборът от Пазарджик пропусна златна възможност да изравни резултата в 33-ата минута. Топката беше изсипана от пряк свободен удар в полето на "железничарите" и достигна до Георги Вълчев, който нанесе удар с глава от непосредствена близост, ала Александър Любенов се намеси добре и опази вратата си от попадение.

26′

Красив момент се случи в 26-ата минута на мача. Симеон Мечев получи топката малко пред наказателното поле на Хебър, стреля от движение и оплете кълбото в мрежата на "гробарите", но от външната страна на вратата.

18′
Снимка 653692

16′

В 16-ата минута на мача Хебър имаше добра възможност да възстанови паритета. Бастунов получи топката в наказателното поле и финтира бранител на "железничарите". Спряганият за трансфер в Левски футболист си откри стрелкова позиция, но няколко играчи на Локо самоотвержено сложиха телата си пред пътя на топката и блокираха опита му. Малко след това Марк-Емилио Папазов опита късмета си с удар от дистанция, но топката прелетя високо над вратата.

Снимка 653691

5′

ГОЛ! 0:1!! ФРАНСА! Въпреки, че домакините влязоха доста агресивно в двубоя, отборът на Локомотив откри резултата в 5-ата минута. Симеон Мечев се пребори за топката в центъра на терена и пусна отличен пас в нападение за Карлос Франса. Бразилецът се измъкна зад гърба на бранителите на "гробарите" и с хубав шут по диагонала разпечата мрежата на Хебър.

2′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

Здравейте, уважаеми читатели на ТОПСПОРТ! След дълго прекъсване е време отново да се завърнем в родния футболен океан от страсти и вълнения. Нашият екип Ви желае незабравими емоции с любимите Ви отбори, а ние, както винаги, ще ви направим съпричастни с всичко случващо се по родните терени. Футболната пролет в България започва с вълнуващия сблъсък между отборите на Хебър и Локомотив (София), а първият съдийски сигнал ще бъде даден от Станимир Тренчев, който ще надуе своята свирка точно в 17:30 часа.

11 Атанас Кабов 8 Бойчо Величков

Отборите на Хебър и Локомотив (София) излизат един срещу друг в първа среща от пролетния полусезон в efbet Лига. Двубоят на стадион "Георги Бенковски" е от 17:30 часа и ще бъде ръководен от Станимир Тренчев.

Двата отбора, които са разделени от само една точка в класирането, се надяват на добър старт, след като не завършиха есенния дял от шампионата по най-добрия начин. Тимът на Любослав Пенев е в серия от шест поредни срещи в първенството без успех, а "железничарите" записаха две загуби и две равенства в последните си четири двубоя в елита.

Бойчо Величков: Не ни интересува случващото се в Хебър

"Ако покажем възможностите си, ще се поздравим с успех"

През зимната пауза събитията в лагера на домакините бяха турбулентни. Стана ясно, че има сериозно напрежение между кмета на Пазарджик и ръководството на клуба. Това постави Хебър в трудна ситуация, а тежкото финансово положение наложи продажбата на трима основни футболисти. Голмайсторът на отбора Георги Николов и титулярният вратар Матвей Игонен преминаха в Ботев (Пловдив), а Карлос Охене подсили Левски.

В същото време при пазарджиклии под наем ще играят Марк-Емилио Папазов от ЦСКА - София и Георги Каракашев от Локомотив (Пловдив), а освен тях бяха привлечени и Боян Загорски и Йохан Н"зи.

Локо (София) не убеди с представянето си по време на зимните контроли. Футболистите на Данило Дончич не успяха да запишат нито една победа в 5-те си изиграни мача, така че днес със сигурност трябва да покажат друго лице, за да си тръгнат с трите точки.

В "Надежда" се завърнаха Селсо Рапосо и Мики Орачев, но клубът беше напуснат от Фелипе Райън, Алан Диас и Галин Минков.

В давата отбора няма сериозни кадрови проблеми и треньорите Любослав Пенев и Данило Дончич ще разчитат на най-доброто в търсене на успеха. Първият двубой помежду им по-рано през сезона завърши с минимална победа за Хебър.