Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители: 3199

ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА 1:2 в мач от efbet Лига

Драма в Бистрица! ЦСКА с обрат в последните секунди и много важни 3 точки

"Армейците" продължават битката за титлата след сладък триумф над ФК ЦСКА 1948

90+8′

Емануел Шакич получава жълт картон.

90+4′

ГОООЛ ЗА ЦСКА 1:2! СКАРШЕМ! Драмата в този сблъсък бе оставена за добавеното време. В четвъртата минута от продълженията ЦСКА достигна до безценното попадение за обрата. В 94-ата минута резервата Шакич достигна до границата на наказателното поле, след което отправи изстрел. Той беше доста слаб, но напълно достатъчен за това да създаде огромно меле за неорганизираната защита на ФК ЦСКА 1948. Тук някъде отново над всички се оказа хитрата лисица Джонатан Линдсет, който с едно кадифено докосване чукна леко в коридор за Скаршем, който от задължаващата позиция нямаше как да сбърка, вкарвайки за 1:2.

90+3′

Антонио Вутов получава жълт картон.

90+3′

Мено Кох ще замени Мартин Стойчев, но се отправя към позицията на централния нападател.

83′
Снимка 656638

Източник: startphoto.bg

80′

ХАЙНЦ СЕ КОНТУЗИ! ЦСКА загуби един от най-креативните си футболисти - Тобиас Хайнц в 80-ата минута. Тогава норвежецът стъпи накриво при очакване на пас и нарани сериозно десния си глезен. Това принуди Ел Маестро почти светкавично да пусне в игра Емануел Шакич.

79′

Младият централен защитник Теодор Иванов, който днес направи много силен двубой, беше заменен принудително от Райън Бидунга.

67′
Снимка 656641

67′

ГООЛ ЗА ЦСКА 1:1! ДАНИЛО АСПРИЛЯ! Без типичен централен нападател, ЦСКА съумя да изравни резултата. Това се случи в 67-ата минута, а автор на попадението стана заменилият малко преди това Фернандо Каранга - Данило Асприля. Колумбиецът се оказа на върха на триходова акция, при която Петров подаде за Линдсет, а той само с едно докосване изведе колегата си с №30 зад гърба на вражеската отбрана. Въпреки намесата на Петър Маринов, ЦСКА получи необходимия импулс за търсене на пълния обрат.

66′

Промяна в атаката на ФК ЦСКА 1948, в игра се появява Антонио Вутов. Напуска голмайсторът Сердюк.

64′

Тибо Вион реши да върне ЦСКА в мача чрез своя "специалитет" - удар от средна дистанция. Коженото кълбо полетя опасно към вратата на Маринов, но въпросният улови с лекота.

Снимка 656640

58′

Джонатан Линдсет ще изиграе оставащите мигове от мача, а на пейката сяда Шопов.

57′

Фернандо Каранга бива заменен от Данило Асприля.

55′

ЦСКА прехвърли напрежението пред полето на опонент и в 55-ата минута Фаетон направи всичко по силите си, за да осигури добър коридор за стрелба на Шопов. Младежкият национал разочарова със силата и точността на своя шут.

54′
Снимка 656642

52′

Макар и с намален състав, домакините от ФК ЦСКА 1948 осъществиха първото по-интересно положение за втората част. Сердюк на няколко пъти смени посоката срещу Петров, а последвалият му удар с левия крак се наложи да бъде избиван от Бусато в корнер.

48′

ЦСКА също направи ротация на почивката, като Кареасо отстъпи мястото си на Улаус Скаршем.

47′

На полувремето Николай Панайотов предприе смяна, като на мястото на Талис в игра се появи дефанзивният халф Емил Ценов.

46′
Снимка 656635

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

45+3′

Тибо Вион е първият футболист на ЦСКА, който бива декориран в жълто.

Снимка 656628

45+1′

ПИШЧЕВИЧ Е ИЗГОНЕН! Големи проблеми сполетяха селекцията на домакините малко преди сигнала за почивка. Имащият вече жълт картон Неделко Пишчевич много безразсъдно реши да прави грубо нарушение в центъра на терена, заради което беше санкциониран тежко. Реферът Иво Андреев му показа второ официално предупреждение, което означаваше и край на мача за сръбския дефанзивен халф.

43′

ЮГА! ФК ЦСКА 1948 продължи да изпитва проблеми, когато трябваше да се брани при статични положения. Поредният корнер донесе вече традиционното меле пред вратата на Маринов. Отличен шанс да се разпише отблизо получи Амос Юга, ала слабият му удар беше отразен от Росен Божилов.

40′
Снимка 656630

37′

ШАНС ЗА ЦСКА! Въпреки това, че селекцията на Нестор Ел Маестро не осъществяваше някакъв значим натиск, гостите бяха близо до изравняването в 37-ата минута. За втори път в мача състезател на домакините изчисти малко пред своята голлиния, като в този момент от дербито това беше Симеон Василев. Младежкият национал действа прецизно при отклонена топка с глава от Махмутович, която отиваше към позиционирания на втора греда Християн Петров.

36′

Неделко Пишчевич получава първия жълт картон в срещата.

33′

Младият бранител на ФК ЦСКА 1948 - Симеон Василев, сгреши при изнасянето на топката в 33-ата минута, което позволи на Тобиас Хайнц да пробва късмета си с изстрел от средна дистанция. Скандинавецът шутира  с по-слабия си десен крак, но така и не намери целта.

Снимка 656622

26′

Опитният Карагарен коригира лошо излизане на своя вратар Петър Маринов в 26-ата минута, при което ако не беше бившият футболист на Локо (Пд), дебнещ играч от състава на ЦСКА можеше да създаде огромна опасност.

24′
Снимка 656623

20′

ЦСКА искаше да възстанови паритета в дербито, като първото по-интересно положение за гостите, при новия развой на събитията, дойде след корнер. Каранга пробва да се ориентира най-бързо при създалото се меле, но се оказа, че има и фаул в атака.

11′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! 1:0 ! СЕРДЮК! Екшънът в Бистрица нямаше намерение да спира, като логичното се случи и първият гол в мача беше факт в 11-ата минута. Педриньо получи възможността да набере скорост и самочувствие по фланга, където бе получил доста свободно пространство от Стойчев. Последва ефектно центриране с външен удар, което уцели момента, когато Сердюк беше стартирал доста преди Християн Петров, за да се озове на стрелкова позиция. Украинецът насочи отлично с глава и матира Бусато за 1:0.

5′

ХАЙНЦ! Динамиката на дербито бе толкова сериозна, че не бяха изминали и пет минути, когато вече имаше и трета сериозна голова опасност. Тази беше за ЦСКА, след като Слави Шопов матира цялата отбрана на ФК ЦСКА 1948 с фамозен извеждащ пас за Тобиас Хайнц. Норвежецът имаше необходимото време, за да намери подходящия момент за стрелба, но фундаментална намеса под рамката направи и младият вратар Петър Маринов.

3′

КИРИЛОВ! Отговорът на ФК ЦСКА 1948 не закъсня, като положението за "червените" беше дори по-чисто от това на Енес Махмутович. Карагарен бързо бе превключил към офанзивни действия, а подаването му намери около дузпата Ради Кирилов. Опитният футболист отправи качествен изстрел, който обаче бе спасен по фантастичен начин от Густаво Бусато.

Снимка 656620

2′

МАХМУТОВИЧ! Двубоят започна с голяма изненада в състава на домакините, където наставникът Панайотов беше заложил на сериозни промени в дефанзивния вал. В центъра на отбраната си партнираха младите Иванов и Божилов, а по единия фланг действаше Бирсент Карагарен. Експерименталната формация "подкани" гостите от ЦСКА бързо да се доберат до преднина в резултата. Още в 16-ата секунда "армейците" получиха корнер в своя полза, при който Махмутович отправи удар с глава, а застаналият малко пред голлинията Сердюк изчисти и по този начин спаси своите от инкасирането на гол.

1′