Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители: 67

КРАЙ НА МАЧА!

90+7′

Жълт картон за Йоан Бауренски.

90′

В 90-та минута Талис падна симулативно в наказателното поле на Спартак, в опит да заблуди съдията за дузпа, но Кузев не се подведе и остави играта да продължи.

9 минути продължение

88′

Жълт картон и за Емил Ценов.

87′

Жълт картон за Ахмед Ахмедов.

72′

ГООООЛ! 2:2! АНТОНИО ВУТОВ ИЗРАВНЯВА ОТ ДУЗПА! В 63-та минута на мача топката беше центрирана в полето на домакините, а там Реян Даскалов влезе в единоборство с Ахмед Ахмедов и игра с ръка. Реферът отсъди дузпа, но останаха съмнения дали Ахмедов също не удари топката с ръка преди това. Ситуацията беше преразглеждана 6 минути от ВАР, а след това и главният съдия беше привикан да види сам положението. Петър Кузев застана пред монитора и също наблюдаваше около 3 минути преди да вземе крайно решение, а то беше като първоначалното му - дузпа за Спартак. С изпълнението се нагърби Антонио Вутов и технично прати топката в левия ъгъл за 2:2.

60′

В 60-ата минута на мача домакините организираха бърза атака, при която Бузон излезе на стрелкова позиция, но изстрелът му беше блокиран от защитник на Спартак.

47′

Жълт картон за Касиано Бузон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

2:1! Пишчевич! Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част домакините си върнаха преднината. Бузон подаде към Пиер Даниел Нгинда на десния фланг, а камерунецът центрира великолепно към Пишчевич, който с глава прониза "соколите" за втори път.

41′

ГОООООООООООООЛ! 1:1!!! АХМЕДОВ! Пет минути преди почивката варненци възстановиха равенството. Реян Даскалов загуби топката на левия бек и Александър Цветков центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов засече с левия крак за 1:1.

33′

АХМЕДОВ! В 33-та минута Ахмед Ахмедов се откъсна зад гърба на Реян Даскалов и нанесе мощен удар към вратата с левия крак от около 35 метра, ала за негово нещастие топката премина на сантиметри от дясната греда.

17′

Гол за домакините. Марио Илиевски! Домакините откриха резултата в 17-а минута на мача. Пиер Даниел центрира от десния фланг, получи се разбъркване в полето на Спартак и първо Бузон нанесе удар, но вратарят спаси. Топката обаче попадна в крката на Марио Илиевски и той я прати в мрежата на "соколите".

12′

БУЗОН! В 12-та минута на двубоя видяхме и първата намеса на един от двамата вратари. Касиано Бузон получи топката в полето на гостите, обърна се и стреля опасно, ала Мартин Величков се намеси и с крак изчисти в корнер.

Снимка 676457

Източник: startphoto.bg

6′

Гостите от Варна създадоха първото по-интересно положение в мача в 6-а минута. Кристиан Илич прехвърли защитата на домакините, търсейки своя нападател Ахмед Ахмедов, но №29 от състава на Спартак се размина с топката и не успя да нанесе удар към вратата.

1′

25 Евгений Сердюк 99 Даниел Халачев

ФК ЦСКА 1948 приема Спартак (Варна) в двубой от втория кръг на Първа лига. Мачът на стадион "Витоша" в Бистрица е от 19:00 ч. и ще бъде ръководен от Петър Кузев.

И двата отбора ще излязат на терена с приповдигнато настроение. През седмицата "червените" от Бистрица постигнаха първата си победа в евротурнирите, след като победиха с минималното 1:0 Будучност (Подгорица) в сблъсък от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Футболистите на Валентин Илиев дори можеха да реализират поне още няколко гола.

Спартак (Варна) осъществи силен трансфер

Ето подробности

ФК ЦСКА 1948 започна кампанията в родния елит с нулево равенство срещу вицешампиона Черно море на "Тича" и днес ще търсят първи шампионатен успех. Задачата им обаче няма да бъде никак лесна, тъй като ще се изправят срещу мотивирания тим на Спартак (Варна).

Варненци пък се завърнаха по мечтан начин в Първа лига, след като преди седмица спечелиха с 2:0 срещу Хебър в Пазарджик. Цели осем играчи дебютираха с фланелката на "соколите" - сред тях е и Антонио Вутов, който дори се разписа срещу "гробарите".

Преди броени дни отборът, воден от Александър Томаш, се раздели с атакуващия полузащитник Цветослав Петров, но осъществи и много силен входящ трансфер, привличайки бившия краен бранител на Ботев (Пловдив) Па Конате. Добрата новина за специалиста е, че днес той ще може да разчита на последното си ново попълнение.

Единственият отсъстващ в лагера на домакините ще бъде Райън Бидунга, който беше изгонен в двубоя срещу "моряците".

Последната среща между днешните съперници предложи истинско голово зрелище, което остана без победител - 3:3.