Втородивизионният Етър 1924 и Янтра (Габрово) завършиха 2:2 в контрола, която се състоя в село Леденик, защото шефовете на "виолетовите" предпочетоха да запазят терена на стадион "Ивайло".

С гол от съблекалнята играчите на Янтра поведоха в резултата. Мирослав Косев се възползва от грешка на защитата на Етър и откри за габровци още в първата минута на двубоя. В 36-ата минута с премерен удар от далечно разтояние Венцислав Йорданов изравни резултата - 1:1.

След почивката треньорът на "виолетовите" Велин Кефалов пусна в игра повечето титуляри и логично Етър поведе с 2:1. Попадението падна в 60-ата минута след пробив на Сезгин Али, който изведе Владимир Мичев и той реализира за 2:1.

Десет минути преди края равенството бе факт след автогол на Илиев. Следващата проверка между двата отбора ще се състои на 6 февруари в Габрово.