За момента Борис Колев е единственият у нас доктор по спортно право, или поне няма индикации да има други.
В последните години той е добре познат във футболните среди, тъй като е работил по дела, свързани с автентичния ЦСКА, както и други клубове. Съвсем наскоро неговият клиент и бивш футболист на Левски - Дъстли Мюлдер, осъди "сините" във ФИФА.
Докторът по спортно право говори специално пред ТОПСПОРТ по тази и други теми, свързани с футбола, спортното право и т.н..
Адвокатът коментира и от юридическа гледна точка актуалната тема за базите на ЦСКА, и даде отговор на въпроса дали може двата клуба - ЦСКА-София и ЦСКА 1948, да имат претенции към "Българска армия" и "Панчарево".
"Всичко зависи от плана, който се предложи. Теоретично и двата клуба могат да внесат предложение за публично частно партньорство и да се опише какво поемат като ангажимент. Въпросът е, че има инвестиции по "Българска армия", но ако се започва сега този процес, следва двата клуба да имат равен старт", коментира Колев.
Вижте в прикачения видео-файл цялото любопитно интервю.
Яниc Зикy
на 10.02.2017 в 20:06:44 #7#7, ти май наистина пишеш само за да напишиеш нещо, да правиш оборот за да не личи чак толкова това, което стана с форума
УмеренЦСКА
на 10.02.2017 в 19:57:38 #6Чакайте, не беше ли Градев единственият и най-великия адвокат по спортно право ?! ------------- Пишат, че този "доктор" бил адвокат на Дъстли Мюлдер, който осъди ФК "Левски"... Едно време (преди да изгрее Градев) най-главният адвокат беше Ивков- младши, в момента в неизвестност...
УмеренЦСКА
на 10.02.2017 в 19:50:47 #5...Каква е, все пак, футболната реалност извън всички тия юридически и финансови отношения, с които вече доста години помрачават умовете на любителите на футбола? Лесно е да се отговори, стига само за момент да се игнорират тези отношения. В момента съществува ЦСКА- София, клуб от елита, носещ външните атрибути на "историческия" ЦСКА (име, стадион, екип). От чисто футболна гледна точка не е нищо различно от другите елитни. Не е на върха, но не е и сред последните. Играят куп чужденци, които са научили нещо за България изобщо когато са слезли от самолета. А в другите елитни не е ли същото? Има някаква разлика само в качествата им, които се определят от финансовите възможности на клубовете, не от традиции, не от история... Аматьрският ЦСКА 1948 е същата неопределеност. Разликата е в това, че в него играят футболисти-аматьори, качеството на футбола им е чисто аматьорско. За другите клубове поне горе-долу е ясно кой за тях дава пари, за ЦСКА 1948 това е мъгла, която не могат да разсеят приказки от типа на: "Дайте ни името, парите ще потекат!"
бате ВИ
на 10.02.2017 в 19:47:36 #4Чакайте, не беше ли Градев единственият и най-великия адвокат по спортно право ?!
УмеренЦСКА
на 10.02.2017 в 19:30:20 #3Този доктор по спортно право се е изказал правилно от гледна точка на правото... Наистина теоретически и двата клуба могат да кандидатстват за правата, естествено като представят необходимите документи, изисквани от правото. Наистина едните имат някакви инвестиции, но те могат да се отчетат някак, примерно в парични знаци. Нали сме били уж правова държава... В случая едва ли има смисъл да се свеждат юридическите неща около тия права върху материални неща (стадион, база) до култ или напротив, анатема, спрямо личностите, които спорят за тях, именно ГГ и Лицето/Лицата/ Х/Y,Z и т.н./... Още повече няма смисъл да се бъркатс всичко това неща от сферата на емоционална привързаност, традиции, история...
Доктора
на 10.02.2017 в 18:09:58 #2_СЛАВЯНИН на 10.02.2017 в 17:54:23 ====================================================== Странгер, а за твой ужас в търга няма да участва лицето Гриша Ганчев, а ПФК ЦСКА-София, който от своя страна е чист пред закона А по въпроса за даренията - за над определена сума се изисква дукимент за произход Вие сте аматьори и на този етап законите на УЕФА за финансов феърплей не ви засягат, но беляжката за произход на даренията си важи. Ако се преструктурирате в ПФК, тогава и УЕФА ше пита за кинтите
house_75
на 10.02.2017 в 17:35:04 #1Иване, иване........................"Кандидати за концесията могат да бъдат само професионални футболни клубове, които членуват в БФС и имат лиценз за участие в „А" група, издаден през 2015/6 година. От тях се иска и да имат регистриран уставен капитал не по- малък от 2,5 млн. лв. Желаещите да получат правата върху разградския стадион ще трабва да плащат на общината годишна такса в размер на 13 961 лева.За да получат тържни документи бъдещите кандидати трябва внесат 100 хил. лв депозит или банкова гаранция в същия размер."