Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 5100
90+3′

Край на мача!

90′

ГООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ЖИВКО АТАНАСОВ!

Домакините стигнаха и до четвърто попадение във вратат на "орлите". След изпълнение на корнер, топката достигна до Николай Златев, той остави за Берк Бейхан, който отправи удар, Пламен Пепеляшев отрази, но Живко Атанасов от непосредствена близост оформи крайния резултат.

89′

Последна смяна в състава на домакините. Васил Панайотов е заменен от Едгар Пашеко.

85′

Капитанът Даниел Димов отстъпи мястото си на терена на Берк Бейхан, а Николай Златев смени Илиан Илиев - младши.

85′
83′

ГООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! УЕСЛЕН ЖУНИОР!

Пабло Гарсия отне топката в средата на терена и изведе на стрелкова позиция току-що влезлият в игра Уеслен Жуниор. Бразилецът не се покалеба и с мощен удар изпрати неспасяемо топката във вратата пазена от Пламен Пепеляшев, като направи резултата класически.

82′

Авторът на първия гол за домакините Калкан отстъпи мястото си на терена на Уеслен Жуниор.

82′

Атанас Илиев замени Исмаил Иса.

75′

Тодор Неделев е сменен от Квадво Дуа.

75′

Раи Нашименто замени Рик Джонатан.

67′

ГООООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ДАНИЕЛ ДИМОВ!

Илиан Илиев- младши центрира от ъглов удар, последва разбъркване разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, Живко Атанасов свали топката с глава за Влатко Дробаров, който продължи също с глава за Даниел Димов. Капитанът на Черно море се обърна и с мощен шут изпрати за втори път в днешната среща топката в мрежата на "орлите"!

61′

Георги Дермежджиев извърши тройна смяна в състава на Лудогорец. В игра влязоха Якуб Пьотровски, Антон Недялков и Руан Крус на местата на Клод Гонсалвеш, Сон и Матиас Тисера.

Снимка 665666

Източник: startphoto.bg

61′
61′
53′

Добре изградена атка на Лудогорец, която завърши с удар над вратата на Ивайло Чочев.

51′

Защитникът на гостите Диниш Алмейда получи официално предупреждение за извършен фаул срещу Дани Марин.

45′

Начало на второто полувреме!

45+1′

Край на първото полувреме.

45′

Една минута добавено време.

43′

ГОООООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! АНДРЕЯС КАЛКАН!

Пабло Гарсия центира отлично в пеналта на "орлите", където Андреяс Калкан отправи удар с глава, Пламен Пепеляшев докосна топката, но не успя да спаси и тя влетя във вратата - 1:0 за домакините!

40′

Пет минути преди края на първата част станахме свидетели на куриозен момент. Спас Делев се включи на скорост по десния фланг на атаката на гостите и в опита си да се измъкне от бранителя на Черно море Дробаров налетя право на страничния съдия.

37′

Първи жълт картон в мача. Той е за капитана на домакините Даниел Димов, който извърши нарушение срещу Рик Джонатан.

31′

Още веднъж Рик Джонатан опита късмета си от дистанция, но Иван Дюлгеров отново бе на своя пост и спаси.

Снимка 665665

27′

Великолепен самостоятелен пробив на Рик Джонатан. Бразилецът навлезе в наказателното поле на Черно море и шутира към долния десен ъгъл на вратата, но Иван Дюлгеров сдемонстрира своя рефлекс и опази вратата на "моряците" суха.

20′

Първият шанс за отбелязване на гол за гостите от Разград бе 20-ата минута, когато ударът на Спас Делев бе отразен от стража на "моряците" Иван Дюлгеров. Впоследствие при тази ситуация бе маркирана засада.

7′

Първа добра възможност за домакините в срещата на стадион "Тича". Васил Панайотов центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Калкан се измъкна от Сон, но не успя да нанесе точен удар.

1′

Двубоят във Варна започна!

Снимка 665659

1′

Преди началото на мача привържениците на домакините издигнаха впечатляваща хореография под надслов "Нашият дом, нашата крепост ТИЧА".

99 Уеслен Жуниор

Съставът на Черно море приема шампиона Лудогорец в среща от 33-ия кръг на efbet Лига. Дербито е днес на стадион "Тича", във Варна, и започва в 20:30 часа. Интригуващия сблъсък може да гледате в пряко предаване по "DIEMA SPORT".

Срещата е много по-важна за "моряците", които са в битка с ЦСКА за втората позиция в крайното класиране, което дава право на директно участие в Лигата на конференциите, докато завършилият на трета позиция ще трябва да мине през бараж

От своя страна Лудогорец вече си осигури 13-та поредна шампионска титла на България, а по-рано през седмицата загуби във финала за Купата на България, така че "орлите" доиграват сезона. След поражението от Ботев (Пловдив) на Националния стадион наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев разкри, че в оставащите три мача от efbet Лига ще залага на играчи, които са имали по-малко шансове за изява до момента.

"Моряците" стартираха добре плейофите и записаха успех над Локомотив (Пловдив) и нулево равенство с Левски на "Герена" в първите два мача, като футболистите на Илиан Илиев имат едва четири поражения от началото на кампанията.

След новата грешна стъпка на "червените" вчера, които не успяха да надделеят над Крумовград у дома, завършвайки 2:2, Черно море има отличен шанс да вземе превес в битката за второто място. За целта обаче, отборът на Илиан Илиев трябва да постигне успех срещу разградчани довечера.