Резервата Букхолда опита удар по посока на вратата на Ботев (Враца), който, обаче, бе неточен.

Иван Василев отстъпи мястото си на терена на Александър Мишов.

Шахредин Букхолда влезе в игра вместо Йоахим Карсела.

60′

Жълт картон за Йоаким Карсела.

59′

Мартин Моран се появи в игра в състава на гостите на мястото на Атанас Атанасов.

56′

Стефан Велев е сменен от Даниел Генов.

51′

Луис Кордова сгреши, Браян Переа овладя топката, навлезе в наказателното поле и  удар, който, обаче, бе блокиран от Георги Александров.

48′

Меси Биатомусока получи жълт картон за нарушение срещу Иван Василев.

45′

Второто полувреме започна!

45′

Смяна на почивката в състава на домакините. Бубакар Траоре се появи в игра вместо Марко Мажуга.

45+4′

Край на първата част на стадион "Христо Ботев" във Враца.

45′

Три минути добавено време.

38′

Изстрел от далечна дистанция на Ласана Ндиайе, Ангел Мартинов успя да избие.

Снимка 661894

Източник: startphoto.bg

36′

Първа добра възможност в мача и за гостите, но вратарят на врачани Красимир Костов успя да избие шута на Иван Василев в ъглов удар.

32′

ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Мартин Смоленски откри резултата в полза на домакините! "Зелените" организираха многоходова атака, която топката премина през Марко Мажуга и Браян Переа, за да стигне до Смоленски, който нанесе силен удар от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в тялото на Георги Александров и влезе неспасяемо във вратата пазена от Ангел Мартинов.

26′

Стефан Велев получи официално предупреждение.

23′

Опасен удар на Браян Переа с глава, след центриране от корнер на Мартин Смоленски, който, обаче, не намери целта.

14′

Ранното изгонване на Файе наложи да бъдат направени вътрешни промени в състава на Етър и крилото Дидис Пита бе заменен от защитника Луис Мина.

8′
Снимка 661890

"Болярите" останаха с 10 души още в началото на мача! Браян Переа бе изведен сам срещу вратаря, но беше фаулиран от Серин Файе. Първоначално съдията Георги Кабаков показа жълт картон на сенегалеца, но след преглед на ситуацията сък системата ВАР промени решението си и изгони защитника.

5′

Първи жълт картон в мача, той е показан на Дидис Пита за нарушение срещу Марко Мажуга.

1′

88 Иван Нешков 8 Мартин Моран

Ботев (Враца) приема Етър в последния 30-и кръг от редовния сезон в efbet Лига. Мачът на стадион "Христо Ботев" започва в 17:30 ч. и ще бъде ръководен от съдия №1 у нас Георги Кабаков.

Двата отбора се намират на дъното в класирането. Врачани са на предпоследната позиция с 19 точки, а "болярите" са последни с едва 14 пункта. В момента баражното 14-о място се заема от Локомотив (София), който има в актива си 28 т.

Тимът на Христо Янев беше в серия от четири поредни срещи без загуба, но преди седмица отстъпиха на Ботев (Пловдив) с 0:2. В предишните си срещи врачани надделяха над Хебър и завършиха наравно с Берое, ФК ЦСКА 1948 и Крумовград.

В последния кръг великотърновци показаха много добро лице и не се дадоха на все още непобедения през пролетния полусезон отбор на Крумовград. Добрата новина за Светослав Петров е, че отново ще може да разчита на Георги Александров и Кольо Станев, които се завръщат след изтърпяно наказание.

В лагера на Ботев (Враца) няма сериозни кадрови проблеми.

Първият сблъсък между днешните съперници по-рано през сезона завърши с победа за Етър.