Лидерът на Югоизточната "В" група и сигурен участвник в професионалния футбол Ботев (Пд) тресна с 4:1 Чавдар (Етрополе) в контрола. "Канарчетата" поведоха срещу тима на Христо Стоичков с 2:0 още до 15-ата минута.

В 10-ата Ридван Хаджифейзула изскочи зад защитата и хладнокръвно даде преднина за "жълто-черните". След четвърт час Ирфан Юсеинов събра около себе си на левия фланг цялата защита на етрополци, след което успя да чукне топката с рикошет към Георги Стефанов. Възпитаникът на Марица с тупалка от близо удвои преднината на Ботев на стадиона в село Куртово Конаре.

12 минути след антракта Тодор Тимонов с пряк свободен от 25 метра намери далечния ъгъл на вратата на Чавдар за 3:0.

Пловдивчани тотално разбиха съперника с гола на Илиян Христов в 65-ата минута. Благоевградчанинът вкара след добра контраатака, организирана от Николай Манчев и Димитър Байрев.

Малко преди края на спаринга, Иванов от Чавдар с шут от 30 метра изненада вратаря Илия Николов за крайното 4:1.