Берое загуби с 0:1 от Миньор (Перник) във втората си контрола от лятната подготовка в Смолян, предаде Beroe Online. През първото полувреме Берое показа добра игра, но не успя да създаде сериозно голово положение и да стигне до гол.

През втората част "чуковете" бяха по-активния тим на терена и усилията им бяха възнаградени в 77-ата минута, когато Том бе точен след корнер и избита от защитата топка. Утре беройци се прибират в Стара Загора.

Старши-треньорът на заралии Ивко Ганчев заложи в началото на срещата на Теодор Скорчев на вратата. Жером Кисонга започна по десния бек, а от ляво - Веселин Пенвв. В средата на защитата си партнираха Мирослав Енчев и Владимир Зафиров. Като опорни халфове Ивко Ганчев заложи на Алберто Лоузейро и Елиаш Алвеш да Силва. Георги Божанов заигра като дясно крило, а Тодор Христов - от ляво. Пламен Пенев заигра зад нападателя, а напред бе Арчи Фатаки.

На почивката бяха извършени доста смени, а до края на мача влязоха и всички играчи, с които разполагат "зелено-белите" в момента. Миньор се възползва от това и натисна.

Това даде резултат в76-ата минута когато след центриране от корнер, топката бе изчистена с глава от защитниците на Берое от наказателното поле и попадна в Том, който стреля от 22-23 метра, кълбото прехвърли бранителите и попадна във вратата за 0:1.

Беройци утре се прибират в Стара Загора. Събота и неделя ще са почивни дни за отбора, а понеделник и вторник тима ще тренира в Града на липите, преди на 18 юли да потегли за Словения и курортния комплекс Рогла, където ще проведе втория си лагер.

"Смятам, че доста работа свършихме, но това, което искахме да се получава в контролите не се случи и имаме да работим повече в игрови план", обясни треньорът Ганчев след мача.

"Днес очаквахме да се получи равностоен мач и футболистите, които влязоха през второто полувреме да покажат нивото и качеството, което се получи и през първото, но явно нивото и качеството на тези, които бяха тук на проби не отговаря на класата на Берое", каза още той.

"Ще се разделим с абсолютно всички играчи на проби. Ще търсим нови, тъй като са ни нужни хора", каза още специалистът.