Берое завърши 1:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) в последната си контрола преди подновяване на шампионата. Старозагорци поведоха в 17-та минута с попадение на Антон Карачанаков.

В 10-та минута гостите организираха бърза контраатака, при която Кифуети проби по дясното крило, нахлу в пеналта и предостави за Нерди, който стреля от движение, но Иванов изчисти от гол линията.

Две минути по-късно Мапуку открадна топката и проби през центъра на защитата. Нападателят имаше подкрепата на Цонев и Салмикиви, но реши да стреля от границата на пеналта и бе неточен.

Берое поведе в 17-та минута на мача. Гостите сбъркаха в отбрана и топката попадна в Карачанаков, който намери долния десен ъгъл с удар от дъгата на наказателното поле - 1:0.

Игор Джоман получи жълт картон в 22-та минута на срещата.

Гостите изравниха две минути преди края, след като Жан Амбоуз се възползва от грешка в отбраната и прати топката в мрежата с удар от пеналта -1:1.

В добавеното време Зехиров стреля от дъгата, но над вратата. Амбоуз бе изгонен от игра малко след това за втори жълт картон.

Берое: 12. Душан Перниш, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев, 7. Мартин Райнов, 15. Георги Динков, 17. Антон Карачанаков, 23. Борислав Цонев, 11. Виле Салмикиви, 10. Жуниор Мапуку; резерви: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 91. Ерик Почански, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 19. Пламен Тенев, 24. Матеас Делич, 13. Денислав Станчев, 20. Руси Чернаков;

Локомотив (Горна Оряховица): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 29. Ариан Донгала, 24. Юлис Ндонг, 27. Игор Джоман, 28. Слим Бен Отман, 14. Кифуети, 23. Владислав Узунов, 10. Феноуше Нерди; резерви: 1. Стефано Кунчев, 18. Велизар Попчев, 33. Стефан Цонков, 37. Венцислав Кирчев, 93. Георги Малинков, 77. Димитър Стилянов, 31. Бедри Юсеинов, 11. Тимотей Додлек;