Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: 678

Последна смяна и за Берое. Вълков напуска вместо Саградия.

90+1′

Себастиян Вия напуска срещата, а вместо него влиза младият Йовков.

89′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 3:0! ХАВИЕР СИЛГО! Финалните акорди на срещата донесоха и класиката в тази понеделнишка вечер. Берое се възползва от контраатака след корнер на Етър и така футболисти на "зелено-белите" се оказаха в ситуация трима на един срещу бранител на гостите. Така напълно необезпокоявано, Енцо Еспиноса подаде към влезлия като резерва Хавиер Силго, който с диагонален шут оформи крайното 3:0.

84′

Дидис Пита за Кольо Станев е последната смяна, на която Етър има право в този мач.

77′

Уерик Каетано също слага край на изявите си за тази вечер. Влиза Санети.

76′

Франциско Политино приключва участието си в мача за сметка на Хавиер Силго.

63′

Жан-Марк Тибуе влиза в игра за сметка на Ловре Кнежевич.

62′

Франциско Политино отново се оказа на позиция, при която да обстрелва вратата на Етър. И този път обаче точността му изневери и пак не намери мрежата на "болярите".

60′

Сегундо Пачаме се появява в игра за сметка на Роналдо Камара.

53′

Мартин Моран ще се появи в игра вместо Атанас Атанасов.

49′

ГОРКА ЛАРУЧЕЯ Е ИЗГОНЕН! Второто полувреме започна по отвратителен начин за Етър, който остана с човек по-малко още в 49-ата минута. Имащият жълт картон Горка Ларучея си позволи да играе с ръка, пробвайки да спре пас на Себастиян Вия. Това не остана незабелязано от главния съдия, който моментално му вдигна втори жълт картон, с което ибериецът без време пое към душовете на стадион "Берое".

46′

Светослав Петров направи две смени още на почивката. Първата от тях е свързана с рокадата на Александър Мишов с Иван Василев.

46′

Килиян Гюсъм приключва участието си в този мач, а вместо него ще видим Хосекарлос ван Ранкин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

КНЕЖЕВИЧ! Макар и с доза късмет, Етър разви атаката си до такава степен, че да се стигне до шут. Той обаче бе опропастен от Ловре Кнежевич, който изпрати коженото кълбо високо над горната греда.

42′

УЕРИК! Етър очевадно беше в нокаут и прекалено лесно допусна нова опасност в наказателното си поле. Този път вратарят Секулич блесна и със спасяване, след като с изненадващ рефлекс парира изстрела отблизо на Уерик Каетано.

38′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 2:0! СЕБАСТИАН ВИЯ! Късметът обърна гръб на гостите в 38-ата, когато резултатът заслужено бе удвоен. Берое разгърна отлична атака, при която капитанът Жорди Говеа пусна тънък извеждащ пас за Себастиан Вия. №22 набра преднина спрямо имащия жълт картон Ларучея и сам срещу Секулич не изпусна възможността за втория си гол в мача.

34′

ГРЕДА! Берое можеше бързо да реши всичко в този мач, ако гредата не бе спряла страхотно изпълнен фаул от Уерик Каетано. Бразилецът елиминира стената и стража на Етър, ала не бе преценил, че последна преграда пред гола ще се окаже напречният стълб.

32′

Йоахим Карсела-Гонзалес е санкциониран с жълт картон.

31′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 1:0! ВИЯ! След близо половин час жестока скука, събитията в Стара Загора рязко се промениха със страхотен гол на колумбиеца Себастиан Вия. Звездата на Берое отново демонстрира голямата си класа, след като пое топката от фланга, навлезе към центъра и с шут по земя от около 30 метра, изненада неприятно Кристиан Секулич за 1:0.

30′

Уерик Каетано също вижда жълтия цвят на картона.

27′

Уерик Каетано събра погледите на феновете в 27-ата минута, когато "счупи" кръста на Георги Александров, за да пусне пас около точката на дузпата. Топката не стигна точно до тази дестинация, но от границата на наказателното поле беше засечена от Политино, който я запрати малко над горната греда на великотърновци.

16′

Стефан Гаврилов получава втория жълт картон в срещата.

9′

Ларучеа от Етър е декориран с официално предупреждение.

8′

Отговорът на Етър не закъсня и Дидис Пита отправи опасен изстрел, който не намери очертанията на вражеската врата. От другата страна на терена Себастиан Вия пробва изненадата от пряк свободен удар, но кълбото не порази долния десен ъгъл на Родриго Ачинели.

6′

Енцо Еспиноса се включи в атаката на заралии в шестата минута, когато оползотвори центриране на свой съотборник, ала ударът му с глава попадна в обсега на дебютиращия страж Кристиян Секулич.

3′

Двубоят в Стара Загора не започна на особено високи обороти. Домакините от Берое опитваха, чрез бърза размяна на пасове, да намерят необходимата пролука измежду сгъстения дефанзивен вал на етърци. По всичко си личеше, че "виолетовите" от Велико Търново ще дебнат за своите шансове на контраатака.

1′