Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители:

Дилан Мартинес заменя Лъчезар Балтанов.

58′

Алгара с жълт картон.

56′

Домакините стигнаха до най-добрата си възможност в срещата! Себастиан Вия центрира по земя към Сагардия. Той не успя да засече топката, а тя отиде към Вини Трибуле, който шутира, но Николай Минков блокира удара.

53′

ГООООЛ!! Георги Николов отбелязва втори път! Уме Емануел проби мощно отляво и успя да навлезе в наказателното поле. Той подаде успореден пас към Георги Николов, който беше в близка дистанция до вратата и нямаше как да сгреши.

52′

Самуел Акере влиза на мястото на Мохамед Брахими.

46′

Ронадо Камара сменя Сегундо Пачеме.

46′

Уерик Каетано сменя Дамян Йорданов.

46′

Франциско Сагардия влиза на мястото на Джани Политано.

45′

Начало на втората част!

Снимка 659890

Източник: startphoto.bg

45+45′

45+45′

45+1′

Край на първото полувреме!

45′

Себастиян Вия центрира отдясно към Дамян Йорданов, който беше в наказателното поле, но не успя да атакува правилно топката.

31′

ГООООЛ!! Отборът на Ботев (Пловдив) вече води с 0:2 след гол на Георги Николов! Константинос Балоянис центрира от ъглов удар към Георги Николов. Той успя да се откъсне от Карлос Алгара и отбеляза с глава втори гол за своя отбор.

22′

ГОООЛ!! Константинос Балоянис бележи за Ботев (Пловдив)! "Канарчетата" организираха страхотна контраатака, при която Уме Емануел подаде по земя към свободния Константинос Балоянис, който бе излязъл очи в очи с вратаря Артур Мота и не пропусна да отбележи.

20′

Първото най-добро положение за някой от двата отбора дойде в 20-ата минута и то е в сметката на Берое. Себастиян Вия подаде към Джани Политино, който стреля, но Ханкич бе на висота и спаси.

5′

Първата добра възможност за Берое вече е факт! Себастиан Вия успя да намери пролука и се опита да шутира към вратата. Хидайет Ханкич с хубав плонж се намеси и успя да избие.

2′

Още във втората минута на мача Лъчезар Балтанов получава жълт картон.

1′

98. Ронадо Камара 44. Бисер Бонев

Берое приема Ботев Пловдив в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Битката за Тракия е днес от 17:00 часа. Двата тима са съседи в класирането преди сблъсъка. Домакините са десети с 32 точки, докато "канарчетата" са девети с две повече.

Заралии наредиха три мача без загуба в първенство, като в последния кръг надвиха с 1:0 като гости ФК ЦСКА 1948. Тимът на Хосе Луис Ачиари ще се опита да се придвижи още напред в класирането с победа днес и до голяма степен да си осигури място в групата, която ще се бори за седмото място в плейофите.

Ачиари ще пипа Берое въпреки неделната победа

Причините са наложителни

Специалистът няма проблеми с контузени и наказани футболисти. Особено внимателен в днешната среща трябва да бъде Себастиан Вия, който вече има 4 жълти картона и при следващ ще бъде наказан.

"Канарчетата" се намират в слаба форма и наредиха четири мача без победа. Душан Керкез няма да може да разчита на контузените Антоан Конте и Янис Карабельов. Добрата новина е, че Мартин Секулич е възстановен и ще може да играе.