Арда победи Септември (София) с 2:1 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Момчетата на Александър Тунчев надвиха столичани на "Арена Арда" с голове на Тонислав Йорданов в 32-ата минута и на Чинонсо Офор в 40-ата минута. В 89-ата минута Бертран Фурие отбеляза единственото попадение за септемврийци.

Арда - Септември (София) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 14:00 часа

Първият точен удар в двубоя беше за сметка на домакините в 18-ата минута. Тогава Чинонсо Офор засече центриране с глава, но опитът му беше твърде слаб, за да затрудни Димитър Шейтанов.

В 21-ата минута Септември (София) организира добра атака, при която Мартин Моран отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Анатолий Господинов спаси.

В 26-ата минута Станислав Иванов получи топката в наказателното поле и не се поколеба да шутира, но встрани от вратата.

В 32-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза за домакините от Кърджали. Кълбото достигна до Йорданов, който успя да поеме добре и стреля от въздуха. Ударът му беше отклонен с глава от бранител на столичани, което заблуди Шейтанов и топката се озова в мрежата му.

Само 8 минути след първото попадение Арда удвои аванса си чрез Чинонсо Офор. Цонев изведе Офор с дълъг пас и нападателят на кърджалийци изпревари излезлия далеч напред Димитър Шейтанов и нямаше как да не вкара в опразнената врата.

В 49-ата минута Арда успя да организира още една опасна атака. Чинонсо Офор комбинира с Тонислав Йорданов, който шутира над вратата.

В 83-ата минута Димитър Шейтанов спаси дузпа, изпълнена от Борислав Цонев! Мартин Христов събори Станислав Иванов в наказателното поле и това принуди съдията Мартин Великов да посочи бялата точка. Цонев застана зад топката, но изпълнението му не бе добро и Шейтанов спаси.

Шест минути по-късно Бертран Фурие успява да намали в самия край на срещата и се разписа за 2:1! Митко Митков центрира, а в наказателното поле Бертран Фурие засече с глава и преодоля Анатолий Господинов.

За нещо повече столичани обаче нямаха време и така двубоят завърши 2:1 в полза на кърджалийци.