Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 348

Арда - ФК ЦСКА 1948 0:0 в мач от efbet Лига

Арда и ФК ЦСКА 1948 оставиха жива интригата за европейския бараж

Педриньо на два пъти нацели гредите

85′

Малко преди края Бирсент Карагарен се строполи в наказателното поле, търсейки дузпа, но реферът Ивайло Ненов прецени, че това беше симулация и го декорира в жълто.

78′

ВТОРА ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ! В 78-ата минута Педриньо за втори път нацели гредата. Той стреля изключително опасно от пряк свободен удар, Анатолий Господинов докосна топката с върха на пръстите си, а това беше достатъчно, за да я пренасочи в напречната греда.

76′

Жълт картон за Деян Лозев.

69′

ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ! В 69-а минута на мача Педриньо се справи с Боби Цонев на десния фланг и почти от мястото на ъгловото флагче завъртя изключително опасно топката с външен фалц, а тя се удари в страничната греда и излезе в аут.

64′

Двубоят на стадиона в Кърджали продължаваше да не предлага нищо любопитно пред двете врати, но пък играта се накъса и нарушенията зачестиха. Жълт картон получи и Боби Цонев.

53′

Жълт картон за Талис, който спря опасна атака на домакините.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

31′

ШАНС ЗА АРДА! В 31-вата минута домакините създадоха най-чистото си положение в мача. Лъчезар Котев навлезе опасно в полето на гостите и центрира към Тютюков по земя, а нападателят на Арда стреля точно, но Стив Фуртадо направи решителен шпагат и изби топката в корнер.

20′

Владеене на топката: Арда: 71%, Гости: 29%

15′

Четвърт час след началото на мача Арда организира добра атака по десния фланг, след която се стигна до центриране на Деян Лозев в наказателното поле, а там Борис Тютюков стреля с глава, но покрай дясната греда.

3′

Домакините успяха да се настанят в полето на своя гост в началото на мача, а Боби Цонев стреля опасно в 3-та минута, но вратарят Петър Маринов внимаваше.

1′

93 Феликс Ебоа 8 Педриньо

Отборите на Арда и ФК ЦСКА 1948 се изправят един срещу друг в плейофен двубой от програмата на efbet Лига. Интригуващият мач в Кърджали е с начален час 17:45.

В момента баражната седма позиция е заета от тима на Валентин Илиев, но разликата с Арда, чийто отбор е на девето място, е само една точка. Между тях се намира съставът на Ботев (Пловдив), който вече си осигури място в Европа, след като спечели Купата на България.

Наставникът на домакините Николай Киров е лишен от услугите на Густаво Каскардо за днешния мач. Както е известно, той продължава да лекува дълготрайна травма. В същото време в редиците на Арда се завърна Иван Коконов, който също бе с контузия. Под въпрос за мача на "Арена Арда" до последно остава Ел Мами Тетах.

Епизод пореден: Левски иска още един от ФК ЦСКА 1948

Емил Ценов е юноша на ЦСКА

Любопитен факт е, че до този момент Арда няма домакинска победа над ФК ЦСКА 1948 за първенство.

В лагера на "червените" се завръща Радослав Кирилов, докато Росен Божинов и Педриньо остават извън сметките, съответно заради наказание и контузия. Под въпрос за Кърджали е и Парвиз Умарбаев.

През седмицата се появиха информации, че Джонатан Перейра представлява интерес за няколко клуба от efbet Лига. Клуба ще напусне и Симеон Петров, който в момента играе под наем в Полша. Местният Шльонск възнамерява да откупи изцяло правата на защитника.

Главен съдия на срещата е Ивайло Ненков, с помощници Павлин Михайлов и Тодор Вуков. С ВАР ще се занимават Васимир Ел Хатиб и Павлета Рашкова. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а работата на реферите зорко ще следи Георги Виделов.