Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:
90+5′

Край на мача!

84′

Кърджалийци пропуснаха златна възможност да осъществят обрат в 84-ата минута. Чинонсо Офор навлезе в наказателното поле на Берое и намери Стефан Статев, но футболистът на Арда не успя да намери очертанията на вратата.

80′

ГОООООООООООООООЛЛЛЛ! Тонислав Йорданов изравнява! От пряк свободен удар Тонислав Йорданов стреля в стената, но кълбото се върна право при него и успя да отправи изстрел от въздуха. Изпълнението му се оказа повече от великолепно и не остави никакви шансове на стража на Берое.

61′

ГООООООООООООЛЛЛ! Хуанка Пинеда открива резултата! Пинеда стреля от сериозна дистанция, а Анатолий Господинов не се ориентира добре и топката се озова в мрежата му.

58′

Лъчезар Котев стреля почти от центъра на терена. Стражът на Берое обаче внимаваше и улови топката.

51′

Леандро Годой получава жълт картон.

45′

Начало на второто полувреме!

45+2′

Край на първото полувреме!

45′

Чак в 45-ата минута дойде и най-доброто положение в срещата. То бе за сметка на домакините от Кърджали. Борислав Цонев центрира от статично положение, а Феликс Ебоа Ебоа се извиси над всички и стреля с глава, но Артур Мота със страхотен рефлекс успя да отрази.

32′

Лучано Скуадроне получава първия жълт картон в срещата.

30′

Густаво Каскардо стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Артур Мота.

16′

Първото малко по-опасно положение дойде чак в 16-ата минута. Тогава Исмаел Ферер стреля директно от пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата, но стражът на Арда се справи.

1′

30. Иво Казаков 23. Кевийн Сейхас

Отборите на Арда и Берое се изправят един срещу друг в двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

Гостите от Стара Загора имат нов треньор, след като клубът се раздели с Хосе Луис Ачиари. Раздялата бе неочаквана, тъй като дойде броени дни след победата над Славия. Начело на Берое застана испанецът Хесус Урибесалго, който обаче най-вероятно няма за води отбора от пейката днес.

Левски - Арда 2:1 в мач от Първа лига

Миг на венецуелска гениалност помогна на Левски за нов важен триумф в Първа лига

"Сините" надвиха Арда с 2:1 и временно оглавиха таблицата

Именно треньорската рокада притеснява най-много Арда, тъй като тя ще донесе и промени в състава и тактиката.

Двата тима са разделени само от една точка във временното класиране, но Арда е много силен домакин тази есен - 4 победи от 4 мача. Освен това няма загуба от Берое на своя стадион в Кърджали в исторически план.

В селекциите нямат сериозни кадрови проблеми, така че треньорите ще заложат на всичко най-добро, с което разполагат, в търсене на успеха.

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев, с помощници Георги Дойнов и Александър Апостолов. С ВАР ще работят Владимир Вълков и Кристиян Колев. Делегат на БФС е Владимир Андреев, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.