Драстичен спад на зрителите в домакински мач на Ботев бе регистриран днес. Дали заради новия пропусквателен режим или нещо друго, но само 3503 души видяха на живо победата с 5:0 на "канарчетата" над гостите от Хеброс (Харманли).

Още в 7-ата минута халфът Светослав Асенов даде преднина на Ботев с удар отблизо. С две поредни попадения на Атанас Курдов се стигна до класическото 3:0. "Машината за голове" отбеляза в 24-ата с глава, а след това реализира в 41-ата, получил топката зад гърба на защитата.

В края на полувремето бранителят Рахов пропусна от непосредствена близост, а от идентична ситуация в началото втората част сгреши Хаджифейзула. Пловдивчани продължиха да играят в нападение до края на мача, но нямаха чисти положения за гол.

Скуката през второто полувреме се наруши едва в 84-ата минута, когато реферът Владимир Овчаров отсъди дузпа за Ботев. От бялата точка Курдов фиксира 4:0 за Ботев, оформяйки поредния си хеттрик с "жълто-черния" екип. Влезлият на смяна Тодор Тимонов пък оформи крайното 5:0 с тупалка от пеналта, секунди преди триминутния край на добавеното време.