Златният медалист от Олимпийските игри в Токио през 2021-а година Александър Зверев отпадна на четвъртфиналите най-големия спортен форум в Париж. Представителят на Германия е аут от надпреварата за резпределение на медалите, след като отстъпи на  Лоренцо Музети с 0:2 сета. В отделните части италианецът се наложи със7:5, 7:5 за 2 часа и 4 минути игра. Негов съперник в полуфиналите ще бъде победителят от двойката Новак Джокович - Стефанос Циципас.

Музети успя да пробие още в първия гейм на мача и до десетия гейм в сета държеше уверено преднината си. Тогава германецът нанесе своя удар и направи 5:5, но по-младият от двамата тенисисти си върна аванса веднага, правейки пробив на 30. В своя сервис-гейм Музети затвърди пробива и взе първия сет.

Вторият сет отново бе решен след късен пробив. Чак в 11-ия гейм на сета Музети успя да вземе подаването на своя опонент. В предходните 10 гейма никой от двамата тенисисти не стигна дори до точка за пробив.

Инетресен факт е, че никой от Зверев и Музети не направи ас в хода на срещата.