След големите емоции в българската борба вчера, когато Семен Новиков стана Олимпийски шампион, а Магомед Рамазанов се класира на финал, сега на тепиха излиза Биляна Дудова.

Тя започва срещу шведката Йоана Линдборг, пета в Европа. Схватките в категория до 62 кг стартират от 12:00 часа.

Под №1 в схемата е поставена Айсулу Тинибекова (Киргизстан), трикратна №1 в света и втора на игрите Токио 2020.

Дудова ще излезе на тепих B, пета среща.

Довечера, след 20:30 часа, е финалът на Магомед Рамазанов.

Снимка 678159

Източник: startphoto.bg

ЕТО КАК СЕ ПРЕДСТАВЯ БИЛЯНА ДУДОВА:

Дудова започна срещата с голямо самочувствие и поведе с 3:0, като при този резултат дойде почивката между двете части.

След нея, шведката бързо върна 2 точки. Биляна реагира блестящо, хвърли се в атака и стигна до заслужена преднина от 7:3. Линдборг обаче, поиска челиндж за нарушение на правилата. Изгуби апела и така с 8:3 нашето момиче намери място на четвъртфиналите на Олимпиадата в Париж. Нейна съперничка там ще бъде Ирина Колиаденко от Украйна.

Снимка 678160

Четвъртфиналът започна добре за българката, която водеше с 1:0 на почивката. Всичко обаче се обърка през втората част. Колиаденко дръпна с 4:1. Дудова отвърна с нови 2 точки за 3:4. До края на мача съперничката й прибави още 3 точки за победата си със 7:3. Така Биляна Дудова ще се надява на репешаж в борба за бронза.