Отборът на Дания е новият олимпийски шампион по хандбал за мъже. Скандинавците постигнаха убедителна победа над Германия с 39:26 във финала.

Датчаните жадуваха за реванш за загубата в спора за златото в Токио, когато бяха надиграни от Франция.

Сега те бяха по-активният отбор, като на почивката имаха аванс от цели девет гола.

През второто полувреме те продължиха да доминират и в крайна сметка дори спечелиха с преднина от тринадесет попадения - 39:26.

Лидерът на Дания Матиас Гисел се отличи с 11 гола, а Магнус Ландин Якобсен бе точен седем пъти.

Симон Путлих добави 6 гола, а ветеранът Расмус Лауге се отчете с 5.

За Германия шест гола вкара Юри Кнор, а Яник Колбахер и Ренарс Ушчинс добавиха по 4.

Така Дания спечели олимпийската титла за втори път след Рио 2016. Тимът е трикратен световен шампион и двукратен европейски.

В двубоя за бронзовите медали Испания победи Словения с 23:22 (12:12). На Олимпийските игри в Токио "Ла Фурия" отново завърши на трето място, но тогава победи Египет в малкия финал.

Семен Новиков и Боряна Калейн ще бъдат знаменосци на закриването на Олимпийските игри в Париж