Защитникът на Херта Йосип Шимунич ще се подложи на терапия за овладяване на гнева, след като във вторник получи своя четвърти червен картон за 8 месеца.

Буйният хърватин удари играча на Вуперталер Мануел Бьолстлер при загубата на своя отбор с 0:2 от втородивизионния тим в мач от купата на Германия. Заради деянието си Шимунич бе изгонен в 75-ата минута, а в последствие бе наказан и за 4 мача в турнира.

Мениджърът на Херта Дитер Хьонес обяви, че играчът трябва и желае да получи помощ за да обуздае своя темперамент.

"Говорих с Джо и според него е добра идея да потърси професионална помощ, заяви Хьонес пред агенция СИД. - Той сам осъзнава, че не може да се удържи, когато на терена има конфликтна ситуация. Точно в тази насока трябва да поработи."

В събота Херта, който заема 8-о място в класирането, гостува на втория Хамбургер в мач от 12-ият кръг на Бундеслигата.