Поредният мач, влязъл в историята, се разигра през уикенда в Испания. Той обаче ще се запомни благодарение на решенията на съдията и най-вече на 19-те червени картона, които той показа. Двубоят Рекреативо (Линенсе) - Саладило бе прекратен в 54-ата минута при резултат 1:0 в полза на домакините заради сбиване между футболистите, пише "Марка".

Двубоят бе от рамките на регионалната лига на Кадис (седмата по значимост в шампионата на Испания). В 54-ата минута Франсис от отбора на Рекреативо се скарал с Давид Агилар от съперниковия тим, а това прераснало в масов бой, с участието на останалите играчи, както и на зрителите, които нахлули на терена.

Главният съдия на двубоя Хосе Мануел Баро Ескандон прекратил мача и избягал от терена в съблекалните, а след това се върнал и съобщил на футболистите решението си.

Арбитърът показал по девет червени картона и на двата тима. Преди това, в хода на самия мач, съдията бил изгонил един от играчите на Рекреативо, с което бройката на червените картони набъбнала на 19.

Треньорът на домакините Сабастиан Наранхо изрази удивлението си от постъпката на съдията. По думите на наставника, футболистите и зрителите просто са се опитали да разтърват Франсис и Агилар, но не са проявявали агресия един към друг.