Италианците в Ботев пак се наковаха, този път срещу хилядарка. Поводът е ясен - равенството 2:2 с Пирин в събота. Веднага след мача целият апенински легион потеглил към известна пловдивска дискотека и запоят почнал, пише "7 дни спорт".

На всичко отгоре играчите начело с машината за танци Емaнуеле Морини запалили по цигара пред погледа на треньора Енрико Пичони и страховития шеф Малу Мпасинкату. Цяла вечер италианците заграждали известния модел Яна Попова, която купонясвала на съседната маса.

Междувременно, бившият играч на Милан Роберто Бифи се пусна в шоу мач между легионерите в Ботев и феновете на клуба. Двубоят почна с фойерверки, а по трибуните на стадион "Христо Ботев" имаше повече публика, отколкото на мачовете на Локо (Сф) и Славия, взети заедно. Професионалистите успяха да се наложат с 5:4 след гол от дузпа на 100-килограмовия фен Велизар Василев. При първия опит той пропусна, но съдията Калоян Тихов нареди ударът да се пребие и Велизар не сбърка.

През първото полувреме старшията Енрико Пичони и помощникът му Бифи играха за чужденците, а след почивката бяха трансферирани в тима на торсидата. Тъчреферът постоянно спираше с измислени засади атаките на чужденците и двама от играчите тръгнаха да го бият на майтап.

Шоуто бе страхотно, но бъдещето на Ботев остава несигурно.