Белгийски колоездач почина, след като бе блъснат от мотоциклет, по време на състезанието от Гент до Вевелгем, информират световните агенции.

Антоан Демоати е бил ударен от съпровождащото колоната превозно средство, а в последствие е починал от раните си.

„Има починал колоездач. Тече разследване на обстоятелствата около смъртта му", заяви Фредерик Еврар - говорителят на жандармерията във френския регион Норд па дьо Кале.

Демоати е бил откаран в Университетската болница в Лил, след като е станал инцидентът в северната част на Франция. Според свидетели той е бил прегазен от мотора, след като са се блъснали.

243-километровото състезание, което стартира и финишира в Белгия, беше спечелено от световния шампион по шосейно колоездене Петер Саган от Словакия.

Бившият шампион на Белгия по Йенс Дебюсхере също беше приет в болница. Той получи сътресение на мозъка при тежко падане. Холандката Шантал Блаак спечели състезанието при жените с 84 секунди аванс, след като се откъсна 10 км преди края.