Григор Димитров е фаворит за спечелване на 56-ата анкета за Спортист на годината в България. Той има реалните шансове да стане първият хасковлия, спечелил допитването до спортните журналисти. През 2013-а Димитров се представи феноменално, отбелязва с апломб "Нивинар ЮГ".

Както се случва през последните три години и през тази той подобри няколко български рекорда в световния тенис. Всъщност той покори всички родни върхове в този спорт и вече ще се надпреварва сам със себе си.

Завършилият хасковското спортно училище тенисист спечели АТР турнира в Стокхолм и се превърна в първия българин с титла от толкова високо ниво. Завърши годината под №23, нещо което не е постигал нито един нашенец на корта досега. Най-доброто класиране бе на Орлин Станойчев, който успя да стигне до №97 в световната класация.

Съперници на хасковлията за първото място за Спортист на България за 2013-а  се очаква да бъдат миналогодишният победител Кубрат Пулев, европейският и световен шампион в борбата Иво Ангелов, както и световният вицешампион и европейски сребърен медалист във вдигането на тежести Иван Марков.

Церемонията по награждаването на призьорите ще се състои на 16 декември от 12 часа в Централния военен клуб в София.