Ислоч и ФК Слуцк изиграха най-интересния мач от третия кръг на първенството на Беларус. Двата тима си спретнаха голово шоу, завършило при резултат 2:3.

Евгений Клопоцкий донесе победата на Витебск срещу Смолевичи

Домакините устискаха аванса си, след като играха повече от 40 минути с 10 човека

Сюлейман Коанда вкара единственото попадение преди почивката в 16-ата минута. Щурмът на домакините се увенча с два гола на Александър Макас в 48-ата и 58-ата минути.

Очакванията, че амбициозният отбор на Ислоч ще спечели не се сбъднаха. Егор Семьонов направи резултата 2:2 в 61-ата минута.

В 75-ата минута Дмитри Дмитриев посочи бялата точка и Абдул Гафар беше точен за 2:3. Веднага след това играч на гостите блокира опасен удар на Дмитри Комаровски.

В 84-ата минута Марат Бураев от Слуцк получи втори жълт картон и отиде по-рано да се къпе.

Така Слуцк излезе на втора позиция с 6 точки и голова разлика 6:4. Ислоч пропусна идеалната възможност да застигне лидера Енергетик-БГУ (Минск) с три победи и падна до четвърто място с 6 точки и голова разлика 4:3.

Кръгът в Беларус донесе общо 15 гола и единственото първенство в Европа, което се провежда в момента, обещава да е много интересно.