Играчът на Извор (с. Горски извор) Диян Динев най-вероятно ще се прости с футбола завинаги. Той е скочил в събота на рефера Апти Бейтула, което е станало причина двубоят в Симеоновград между Бенковски и Извор да бъде прекратен. За Динев това е рецидив, веднъж той вече беше наказан за една година заради това, че бил посегнал на дете.

Очаква се днес дисциплинарната комисия към Областния съвет на БФС да разгледа случая и най-вероятно футболиста ще бъде наказан до живот да не играе в официални първенства.

Мачът край Марица е прекратен при 2:2, след края на първото полувреме. Извор повежда с 2:0 до 40-ата минута. В 41-ата Диян Динев, който  е в тима на гостите, съборил в собственото си наказателно поле Салим Салим, които дори бил без топка.

Реферът Апти Бейтула свирил дузпа за симеоновградчани. Динев оспорил решението заради, което получава жълт картон. Резултатът става 1:2. До края на полувремето Бенковски даже успява да изравни - 2:2.

След последният съдийски сигнал футболистите тръгнали да се прибират. Само Динев останал на терена. "Той ме изчака да се приближа и започна да ме кълне и обижда на етническа основа. После ме удари с топка и с ръка, заради което му показах червен картон", разказа пострадалият съдия.

Виновникът се прибрал, но пък тръгнал да излиза на терена за второто полувреме заедно с останалите си съотборници. Бейтула му направил забележка, че трябва да напусне, след което бил заобиколен от играчите от Горски извор. Те започнали да го бутат и да му търсят сметка за червения картон на Динев.

"Прецених, че обстановката е взривоопасна и може да се стигне до по-големи ексцесии и прекратих мача", разказа реферът пред "Новинар ЮГ".